Muži - 2.liga

2017-11-19 14:29:04
18.11.2017 BK Krnov Muži - TJ Sokol Karviná 94:91 (22:14, 46:38, 59:62)
Sestava:Blažek Jakub 40bodů (trojky: 1, TH: 7/7, fauly: 2), Martikán Petr 17bodů (trojky: 5, TH: 0/0, fauly: 3), Velčovský Jan 15bodů (trojky: 0, TH: 3/3, fauly: 5), Vidlička Adam 8bodů (trojky: 0, TH: 0/0, fauly: 3), Čarnecký Michal 7bodů (trojky: 1, TH: 0/0, fauly: 0), Strnisko Petr 3bodů (trojky: 1, TH: 0/0, fauly: 2), Janoš Dominik 2bodů (trojky: 0, TH: 0/0, fauly: 1), Chudoba Miroslav 2bodů (trojky: 0, TH: 0/0, fauly: 4), Janovský Václav 0bodů (trojky: 0, TH: 0/0, fauly: 2), Durišík Jiří 0bodů (trojky: 0, TH: 0/0, fauly: 0)
IMG-f35256f23c5db1f69cbd23368a32b0cb-V.jpgPo debaklu na VŠB jsme nastupovali do "derby" s Karvinou s odhodláním potvrdit naše postavení v tabulce. A na začátku se nám to docela dařilo. Rychle jsme se ujali vedení, které jsme udržovali po celou první čtvrtinu. Ale bohužel jsme přišli o nejúdernějšího křídelníka Pecu, který dostal hned v prvních minutách od protihráče koňara a dál nemohl v zápase pokračovat. To byl pro trenéra Čarneckého velký problém, protože nám pro zranění chyběl i Ondra Kukla, který na tomto postě alternoval. Naštěstí dobrou formu ze zápasu na Hladnově potvrdil Velča, který byl spolu s Kubou Blažkem střeleckým tahounem našeho týmu v první čtvrtině zápasu. Karvinští, posílení o bývalého hráče VŠB Ríšu Marka, se však nevzdávali a začali nám šlapat na paty. Dokonce se po trojce ujali vedení 29:28, ale další body Kuby a Velči nám zajistily poločasové vedení o 8 bodů. Ale ukázalo se, že absence klíčových křídel nám samozřejmě bude chybět v rotaci hráčů. Sice se nám na začátku třetí čtvrtiny podařilo odskočit po trojkách Čardy a "Čoka" (Petr Martikán) na 55:44, ale toto vedení jsme dlouho neudrželi. Najednou jsme si nedovedli poradit s útokem soupeře, sami jsme se zadrhli v zakončení a přenechali jsme hostům iniciativu. Ten byl lepší až do 38 minuty díky třem trojkám (71:77), ale závěr patřil našim hráčům. Kuba dal koš s faulem, načež důležitou šestku proměnil, pak proměnil střely Čarda a po souhře s ním opět Kuba. Ale na naše vedení 80:79 odpověděli hosté košem a šestkou. Ovšem my jsme měli poslední útok. Ten zakončil neúspěšnou střelou Čoko, takže hostující hráči už slavili výhru, když se najednou nad košem objevila "boží ruka" Vidly, která dopíchla v poslední vteřině míč do koše. Prodloužení jsme začali skvěle díky dvěma trojkám Čoka, pak už úřadoval pouze Kuba, jehož výkon nám opět zachránil výhru. Nebýt jeho, byli bychom v tabulce úplně někde jinde. Ale tentokrát pochvalme tým za to, že se nevzdal a bojoval do poslední vteřiny...