Muži - 2. liga

2017-12-04 09:57:55
02.12.2017 BK Žďas Žďár nad Sázavou - BK Krnov Muži 82:59 (19:22, 38:32, 58:47)
Sestava:Kukla Ondřej 13bodů (trojky: 1, TH: 2/4, fauly: 3), Martikán Petr 11bodů (trojky: 2, TH: 3/4, fauly: 3), Janovský Václav 8bodů (trojky: 1, TH: 3/4, fauly: 4), Janoš Dominik 8bodů (trojky: 2, TH: 0/0, fauly: 0), Vidlička Adam 6bodů (trojky: 0, TH: 4/8, fauly: 3), Matiaško Ján 6bodů (trojky: 0, TH: 2/3, fauly: 4), Chudoba Miroslav 3bodů (trojky: 0, TH: 1/2, fauly: 0), Durišík Jiří 3bodů (trojky: 1, TH: 0/0, fauly: 3), Zápalka Tomáš 1bodů (trojky: 0, TH: 1/2, fauly: 1)
Podle předpokladu odjeli na zápasy dlouhého víkendu pouze mladí hráči, které doplnili pouze Venca a Jano, jako jediní malí pivoti. Dalo se tedy očekávat, že nemůžeme přemýšlet nad nějakým výborným výsledkem. Ale domácí jsme na začátku hodně překvapili. Hráli jsme bez bázně, dobře jsme stříleli a podařilo se nám zastavit útok domácích. Výsledkem bylo skvělé vedení po první čtvrtině, i když jen o pouhé tři body. Ovšem začátek druhé čtvrtiny nám hodně utekl. Nechali jsme si dát 12 bodů po sobě, čímž jsme dostali domácí "na koně". Ale po této sprše jsme se opět vzchopili a po akcích Vidly, Ondry a Čoka jsme opět v 15. minutě srovnali na 31:31. Pak se dvě minuty nemohl nikdo ze soupeřů trefit, ovšem tuto střeleckou nemohoucnost bohužel pro nás protrhli trojkou domácí. Ale poločasový výsledek -6 bodů byl pro nás hodně dobrý. Po poločasové přestávce jsme opět zaspali v obraně a definitivně jsme přenechali iniciativu domácím. Ti si polepšili skóre šňůrou 8:0 a od té doby měli zápas pod svou kontrolou. V poslední čtvrtině nám už došly síly, navíc Venca s Janem měli brzy po čtyřech faulech a nemohli tak naplno bránit, protože jsme neměli za ně náhradu. Prohráli jsme rozdílem 23 bodů, ale i tak jsme předvedli solidní hru, za kterou se nemusíme v této sestavě stydět.