Kadeti U17 - NRS

2017-12-04 10:22:08
03.12.2017 TJ Sokol Karviná - BK Krnov U17 76:79 (13:22, 34:51, 50:66)
Sestava:Beeldman Tomáš 23bodů (trojky: 1, TH: 2/4, fauly: 5), Santarius Ivo 21bodů (trojky: 0, TH: 3/7, fauly: 2), Čepek Richard 16bodů (trojky: 0, TH: 4/7, fauly: 1), Choma Jakub 11bodů (trojky: 2, TH: 3/6, fauly: 3), Štěpán Jan 6bodů (trojky: 0, TH: 0/0, fauly: 3), Zifčák Filip 2bodů (trojky: 0, TH: 2/4, fauly: 2), Sysala Matyáš 0bodů (trojky: 0, TH: 0/0, fauly: 2), Šlosárek Filip 0bodů (trojky: 0, TH: 0/0, fauly: 1), Jelínek Patrik 0bodů (trojky: 0, TH: 0/0, fauly: 0), Tobiášek Josef 0bodů (trojky: 0, TH: 0/0, fauly: 2), Kopecký Jan 0bodů (trojky: 0, TH: 0/2, fauly: 2)
IMG-20171203-WA0002.jpgPrvní zápas na domácí palubovce jsme Karvinou porazili vysokým rozdílem, ale na to jsme se nemohli spoléhat. Hrálo se totiž brzy ráno, protože jsme byli předzápasem druhé ligy mužů. A brzké ranní vstávání se prozatím vždy podepsalo na našem výkonu. Přes všechna negativa jsme začali zápas poměrně dobře. I když první body vstřelili domácí ze šestek a vedli 4:2, tak jsme dokázali zareagovat a ujali se vedení 16:4. Naše obrana byla zaměřena na rozehrávače domácích, kterého osobně velmi dobře hlídal Ivo, ale náš "čtverec" dělal velké chyby v postavení hráčů, kde jsme nechávali najíždět domácí hráče do bedny. A tam jsme při výpomoci většinou faulovali. Proto až do 8. minuty dával soupeř body pouze ze šestek. Také ve druhé čtvrtině jsme úspěšně zakončovali nejen z protiútoků, ale i do postavené obrany domácího celku. Ta nám naštěstí umožnila vniky pod koš, ve kterých vynikal Ivo, pak i Tom. Náš náskok se postupně zvyšoval, ale když jsme na chvíli ztratili koncentraci v obraně, nechali jsme si dát tři trojky po sobě, kterými soupeř snížil náš náskok. A tyto trojky se ukázaly být i jakousi vzpruhou pro domácí tým. Ten nás ve druhé půli začal presovat a vynutil si nepočítané množství chyb v naší rozehrávce. My jsme dělali takové mentální chyby, které se hned tak nevidí. Přihrávky přes šířku hřiště, které soupeř snadno vypichoval bychom neměli vůbec produkovat. Nechali jsme se zbytečně vyhecovat, nehráli jsme hlavou, zbytečně jsme riskovali při driblinku do dvou hráčů. Zatímco v první půli jsme dali 51 bodů, v té druhé pouhých 28 a to jen díky špatným rozhodnutím v rozehrávce. Mockrát jsme mohli jít do přečíslení, kdybychom nedělali triviální chyby při přihrávce. Toho se musíme příště vyvarovat. Neboť toto všechno vedlo k zcela zbytečnému dramatu, které nemuselo dopadnout dobře. Protože závěr zápasu byl z naší strany zcela katastrofální. Místo toho, abychom hráli dlouhé útoky na čas, zcela zbytečně jsme se snažili rychle zakončovat či přihrávat do protiútoku obsazenému hráči. A proč jsme se nenechávali faulovat, když jsme měli možnost házet šestky? A poslední minuta byla na "infarkt". Tolik chyb, tolik špatných rozhodnutí, které jsme udělali. Z toho se musíme poučit, protože příště to nemusí tak dobře dopadnout. Místo toho, abychom v pohodě a klidu zápas dohráli, udělali jsme z něho drama. Asi jsme hráli pro diváky...