Muži - 2. liga

2017-12-17 17:30:53
16.12.2017 TJ Šumperk - BK Krnov Muži 85:71 (21:26, 43:39, 65:54)
Sestava:Strnisko Petr 23bodů (trojky: 4, TH: 1/2, fauly: 4), Janovský Václav 13bodů (trojky: 2, TH: 3/4, fauly: 3), Janoš Dominik 12bodů (trojky: 1, TH: 3/7, fauly: 1), Vidlička Adam 10bodů (trojky: 1, TH: 1/1, fauly: 3), Martikán Petr 7bodů (trojky: 1, TH: 2/2, fauly: 0), Velčovský Jan 6bodů (trojky: 0, TH: 0/0, fauly: 4), Chudoba Miroslav 0bodů (trojky: 0, TH: 0/0, fauly: 1), Matiaško Ján 0bodů (trojky: 0, TH: 0/0, fauly: 1)
Do Šumperku jsme jako již tradičně odjížděli ve značně okleštěné sestavě. A aby toho nebylo málo, hned v první čtvrtině se zranil Jano, takže nás zbylo jen sedm statečných. A ti bojovali jako o život. Soupeře jsme překvapili poměrně solidním útokem, kdy se střelecky dařilo všem hráčům na hřišti. Ale soupeř měl oproti nám obrovskou výškovou převahu v podobě dvou pivotů přes dva metry a s nimi museli bojovat Venca s Vidlou, kteří mají něco málo přes 190 cm. Oba soupeřovi pivoti dali dohromady přes 30 bodů a hlavně měli spoustu míčů pod oběma koši. My jsme se drželi bodově až do poločasu, ale pak přišel rozhodující nápor domácího celku, který prvních pět minut ovládl 11:0 a získal rozhodující náskok. Ale nedali jsme se odradit. Venca s Pecou zaznamenali trojky, další body přidal Dominik a vysokou ztrátu jsme snížili na rozdíl pouhých šesti bodů (70:64 ve 34. minutě). Ale pak se opět rozstříleli domácí, kteří definitivně otočili bodový stav další šňůrou 10:0. Utkání bylo hratelné, kdybychom měli k dispozici více vysokých hráčů. Ti soupeřovi tento zápas urvali v prospěch Šumperku.