Muži - 2. liga

2018-01-15 13:13:54
13.01.2018 BK Lipník nad Bečvou - BK Krnov Muži 77:73 (16:19, 30:39, 47:55)
Sestava:Blažek Jakub 23bodů (trojky: 0, TH: 9/13, fauly: 3), Janovský Václav 18bodů (trojky: 2, TH: 2/2, fauly: 5), Kukla Ondřej 13bodů (trojky: 0, TH: 5/5, fauly: 0), Vidlička Adam 11bodů (trojky: 0, TH: 5/11, fauly: 2), Janoš Dominik 4bodů (trojky: 0, TH: 0/1, fauly: 0), Durišík Jiří 3bodů (trojky: 1, TH: 0/0, fauly: 1), Velčovský Jan 2bodů (trojky: 0, TH: 0/0, fauly: 5), Matiaško Ján 0bodů (trojky: 0, TH: 0/0, fauly: 1), Zápalka Tomáš 0bodů (trojky: 0, TH: 0/0, fauly: 0), Martikán Petr 0bodů (trojky: 0, TH: 0/0, fauly: 1), Chudoba Miroslav 0bodů (trojky: 0, TH: 0/0, fauly: 1)
Muži Hladnov.jpgTřináctý leden byl šťastným pro domácí, kdy si vybojovali vůbec první výhru v ligové soutěži. Ale byla to spíše naše chyba, že jsme neudrželi vedení, které jsme měli po téměř po celý zápas. Bohužel nám chyběl mimo Michala i Peca, jenž byl na lyžích v Itálii. A tak se rozehrávky musel ujmout křídelník Velča, který se střídal s mladým juniorem Janošem. Zápas jsme začali dobře. Před zaplněnou "halou" jsme se rychle ujali vedení o deset bodů, o které jsme však přišli po dvou trojkách domácího celku. Pak se opět prosadil Kuba a opět jsme si hlídali náskok 8-10 bodů. Ten jsme udržovali až do konce třetí čtvrtiny. Ovšem začátek té čtvrté, to byla z naší strany katastrofa. Šest minut jsme nedokázali dát koš, zatímco domácí měli šňůru 13 bodů. V rozhodujících chvílích jsme však nezmatkovali a postupně jsme zase výsledek otočili. Ale stálo nás to obrovské množství sil, protože domácí hráli na samé hranici tvrdosti, kterou jim povolili rozhodčí. Podle vyjádření hráčů to bylo až za samotnou hranící únosnosti. Ale sudí trochu podlehli bouřlivé atmosféře v hale, kde diváci sedí na lavičkách okolo hřiště. Ale na to se nesmíme vymlouvat. Nedali jsme bohužel v rozhodujících chvílích trestné hody v době, kdy jsme mohli navýšit nás dvoubodový náskok (TH 8/3). V poslední minutě měl pevné nervy Ondra Kukla, který své šestky proměnil, ale i na druhé straně domácí srovnali skóre z trestných hodů. A tak se prodlužovalo. Nám už chyběli vyfaulovaní Velča a Venca, což bylo značné oslabení týmu. Sice jsme v prodloužení vedli 73:68, ale v posledních dvou minutách jsme střelecky zklamali, což nás stálo vítězství. Prohra z posledním týmem tabulky se nečekala, ale takový je sport. Je to škoda, protože jsme měli velkou část zápasu pod kontrolou...