Muži - 2. liga

2018-01-15 14:34:42
14.01.2018 KK Valašské Meziříčí - BK Krnov Muži 52:73 (12:17, 32:43, 37:59)
Sestava:Blažek Jakub 25bodů (trojky: 0, TH: 11/13, fauly: 0), Janoš Dominik 13bodů (trojky: 1, TH: 4/4, fauly: 1), Kukla Ondřej 10bodů (trojky: 0, TH: 2/4, fauly: 1), Čarnecký Michal 8bodů (trojky: 1, TH: 3/4, fauly: 1), Janovský Václav 7bodů (trojky: 0, TH: 1/2, fauly: 4), Chudoba Miroslav 6bodů (trojky: 0, TH: 0/0, fauly: 3), Martikán Petr 4bodů (trojky: 0, TH: 0/0, fauly: 3), Zápalka Tomáš 0bodů (trojky: 0, TH: 0/0, fauly: 0), Matiaško Ján 0bodů (trojky: 0, TH: 0/0, fauly: 2), Durišík Jiří 0bodů (trojky: 0, TH: 0/0, fauly: 0)
MužiA.jpgProtože se prohrálo nečekaně v Lipníku a chyběli Peca, Velča a Vidla, objevil se v naší sestavě i Michal, který na venkovní zápasy pro zdravotní problémy nejezdí. Ale obětoval se ve prospěch týmu, jelikož jsme chtěli napravit náš výsledkový výpadek ze soboty. A jeho příchod zvedl náš tým k nepoznání. Najednou jsme hráli úplně jinak. A to jsme měli mnohem těžšího soupeře než byl Lipník. Sice nám trochu utekl začátek zápasu, kdy jsme rychle prohrávali 7:4, ale rychle jsme to napravili po akcích Ondry, Kuby a Vency. Dalo by se říci, že se zápas začal lámat v náš prospěch od druhé desetiminutovky. Sice jsme dostali 20 bodů, ale sami jsme dali 26, čímž jsme se dostali do desetibodového vedení, které nás uklidnilo. A po poločase jsme udeřili definitivně. Výbornou obranou (dostali jsme jen 5 bodů) jsme soupeře dostali pod tlak a po souhře Michala s Kubou a Ondrou jsme navýšili až na rozdíl dvaceti bodů. To už bylo před poslední čtvrtinou nadějné. Hlavně i proto, jakou hru jsme předváděli. Po celých 10 minut závěru zápasu jsme si už udržovali vedení i přes střídání hráčů.
Jen je škoda, že jsme tak zcela zbytečně ztratili body s posledním Lipníkem. Mohli jsme již být více v klidu, protože nás čekají opravdu těžké zápasy v Brně a pak doma s Hladnovem a vedoucím týmem VŠB Ostrava. Chtělo by to nějaké body v těchto zápasech získat, abychom si před play-off udrželi vyšší příčku a měli tak lepší výchozí pozici.