Kadeti U17 - NRS

2018-03-12 12:03:50
10.03.2018 TJ Start Havířov - BK Krnov U17 78:74 (28:15, 42:42, 63:58)
Sestava:Beeldman Tomáš 34bodů (trojky: 0, TH: 4/6, fauly: 2), Santarius Ivo 13bodů (trojky: 0, TH: 1/4, fauly: 4), Martin Křiva 6bodů (trojky: 0, TH: 2/4, fauly: 5), Jelínek Patrik 6bodů (trojky: 0, TH: 0/0, fauly: 0), Čepek Richard 6bodů (trojky: 0, TH: 0/0, fauly: 2), Choma Jakub 5bodů (trojky: 1, TH: 2/2, fauly: 3), Sysala Matyáš 2bodů (trojky: 0, TH: 0/0, fauly: 3), Šlosárek Filip 2bodů (trojky: 0, TH: 0/0, fauly: 0), Kopecký Jan 0bodů (trojky: 0, TH: 0/0, fauly: 0)
Havířov V.jpgDo Havířova jsme jeli po delší herní přestávce, způsobené nemocí našich hráčů. A to se bohužel projevilo na začátku zápasu. Ten jsme naprosto prospali a nedokázali jsme vůbec bránit. Domácí hráči se dostávali k úplně volným pozicím, odkud pohodlně skórovali. O to horší bylo, že se domácí trefovali i z trojek. Po pěti minutách jsme prohrávali 21:5 a vypadalo to s námi tak na ručník. Ale po oddychovém čase jsme se vzchopili. Hráči konečně začali tvrději bránit, čímž jsme se dostávali i zisku míčů. Trochu jsme zlepšili i střelbu, ale přesto to bylo na konci první čtvrtiny mínus 13 bodů. Ale zlepšená hra v obraně se nám začala vyplácet. Vůbec jsme nepustili domácí ke střelbě, my jsme se prosazovali z rychlých brejků a najednou jsme v 15. minutě vedli 31:30. Na konci první půle jsme však udělali několik chyb v obraně a domácí náš pětibodový náskok vyrovnali. Druhá půle už byla boj o každý míč. Nejprve se domácí utrhli na 51:42, ale naopak my jsme dvě minuty před koncem vedli 72:68. Ale závěr byl z naší strany špatný. Nejprve jsme nepřebrali hráče a dostali jsme trojku a pak koš s faulem. Tento faul znamenal pro Martina povinné střídání. A tady došlo z naší strany k chybné komunikaci mezi hráči. Poté co Tomáš vyrovnal na 74:74, jsme nechali pod naším košem úplně volného hráče, protože jsme bránili dva jednoho. A ten přihrál pod náš koš volnému spoluhráči a ten strhl vedení na stranu Havířova. A stejná situace nastala ještě jednou v posledním útoku soupeře. Tyto dva koše nás stály výhru, což je škoda. Měli jsme na to, abychom špatně rozehraný zápas otočili. Ale pokud dojde ke střídání, musíme se mezi sebou domluvit, kdo koho bude bránit.
Máme před sebou ještě zápasy s Karvinou, dohrávky se Snakesem a s Olomoucí. Pokud tyto zápasy zvládneme, můžeme přemýšlet o lepším umístění než máme doposud.