Muži - 2.liga Play-Off

2018-03-26 12:08:45
25.03.2018 BK Krnov Muži - VSK VŠB Ostrava 73:62 (17:21, 31:32, 53:43)
Sestava:Blažek Jakub 38bodů (trojky: 1, TH: 11/12, fauly: 0), Čarnecký Michal 12bodů (trojky: 1, TH: 5/5, fauly: 1), Strnisko Petr 10bodů (trojky: 0, TH: 4/5, fauly: 4), Kukla Ondřej 4bodů (trojky: 0, TH: 4/4, fauly: 3), Janovský Václav 3bodů (trojky: 0, TH: 1/2, fauly: 4), Vidlička Adam 3bodů (trojky: 0, TH: 1/2, fauly: 4), Martikán Petr 2bodů (trojky: 0, TH: 0/0, fauly: 1), Janoš Dominik 1bodů (trojky: 0, TH: 1/2, fauly: 0), Velčovský Jan 0bodů (trojky: 0, TH: 0/0, fauly: 2)
VŠB D.jpgDo odvetného zápasu nastoupili hosté bez Lyčky a Maděry, kteří byli oporami týmu v sobotu. A to bylo naše velké štěstí, protože na rozdíl od prvního mače se nám vůbec nedařilo střelecky. A nesoustředili jsme s v obraně na nájezdy pod koš a pak na trojky. A tak místo očekávaného vedení jsme museli neustále dotahovat náskok soupeře. Ten narostl v 15. minutě na rozdíl 10 bodů (19:29) a nám se absolutně nedařilo dostat míč do koše. Ale pak zabraly dvě naše největší opory. Michal dal koš s faulem, Kuba další včetně dalších dvou šestek a nakonec přidal Čarda trojku. Tato šňůra 11:0 nás nakopla a od té doby už jsme byli v mnohem lepší pohodě. V průběhu druhé půle se nám dařily menší bodové šňůry, ale soupeř se nechtěl vzdát. Stejně jako v minulých zápasech dal ještě poslední síly do obrany naší rozehry, získal pár míčů, ale hlavně začal zase bodovat z trojek. V 35. minutě jsme zase vedli jen o tři body 59:56, ale další jedenáctibodová šňůra nás dostala do vedení 70:56 a bylo vymalováno. Tentokrát jsme nezačali zmatkovat a nápor hostů jsme zvládli s přehledem. Ale na výhru a postup jsme se hodně nadřeli. Rozdíl mezi námi a soupeřem byl KUBA, který neměl konkurenci. Nebýt jeho, asi bychom nepostoupili. Museli bychom hrát úplně jinak a na sebe by to museli vzít Michal s Pecou. Ti byli hodně platní v obou zápasech a své ligové zkušenosti zúročili. Ale bude potřeba, aby se bodově zapojilo více hráčů. Chybí body od Velčáka, Ondry Kukly či Vency. Takto to má obrana soupeře jasné a může se zaměřit na naše tři hlavní opory.
V semifinále budeme mít za soupeře Sokol Karviná, která vyřadila brněnské Černé Pole. A bude to boj. Doma jsme vyhráli jen o bod a venku prohráli 81:71.