Muži - 2.liga play-off

2018-04-16 09:42:06
15.04.2018 BK Krnov Muži - TJ Sokol Karviná 87:72 (15:17, 46:38, 61:48)
Sestava:Blažek Jakub 31bodů (trojky: 0, TH: 5/5, fauly: 2), Strnisko Petr 29bodů (trojky: 3, TH: 2/2, fauly: 3), Durišík Jiří 9bodů (trojky: 1, TH: 0/0, fauly: 2), Vidlička Adam 6bodů (trojky: 0, TH: 0/0, fauly: 2), Velčovský Jan 5bodů (trojky: 0, TH: 3/4, fauly: 2), Čarnecký Michal 3bodů (trojky: 1, TH: 0/2, fauly: 0), Janoš Dominik 2bodů (trojky: 0, TH: 0/0, fauly: 1), Chudoba Miroslav 2bodů (trojky: 0, TH: 0/0, fauly: 2), Matiaško Ján 0bodů (trojky: 0, TH: 0/0, fauly: 0), Janovský Václav 0bodů (trojky: 0, TH: 0/0, fauly: 3), Martikán Petr 0bodů (trojky: 0, TH: 0/0, fauly: 1), Kukla Ondřej 0bodů (trojky: 0, TH: 0/0, fauly: 3)
KA_D.jpgNedělní odvetu jsme již tradičně absolvovali v odpoledních hodinách na palubovce haly ZŠ Janáčkovo náměstí již s Vencou Janovským, který měl vyztužit naši podkošovou sestavu. Bodový polštář v podobě 9 bodů nám měl vyhovovat, ale věděli jsme, že Karvinští se budou snažit přitvrdit a pokusí se zopakovat výkon ze základní části, kdy jsme vyhráli až v prodloužení. A začátek zápasu hostům vyšel podle představ. Rychle se ujali vedení 5:0 a měli další šance. My jsme totiž začali až příliš vlažně. Ztráceli jsme míče při přihrávkách, špatně jsme řešili útočné kombinace a tak jsme první koš zaznamenali až ve 4. minutě. Sice jsme dali šest bodů po sobě, ale hosté vždy dokázali náš nápor odrazit, proto jsme první čtvrtinu prohráli o koš. Bodově jsme ovšem zazářili ve druhé desetiminutovce. Náš nápor začal košem Ďuri, pak převzali otěže Peca s Kubou. Vedli jsme 41:30, což v součtu s prvním zápasem bylo o 20. Na hosty dolehla deka, ze které se již nezdvihli. I když jsme už střídali hráče z lavičky, pořád jsme udržovali desetibodový náskok. Nezastavilo nás i zranění oka Michala, který přes otok přestával vidět. Přesto dokázal skoro poslepu rozdávat geniální přihrávky do soupeřovy zónové obrany. Pět minut před koncem byl stav už 75:52 pro náš tým a tak trenér Čarnecký poslal na hřiště všechny mladíky. Toho využil soupeř ke kosmetické úpravě skóre.
Díky této výhře jsme udrželi domácí neporazitelnost a to i přesto, že v této hale trénujeme jen hodinu před domácím zápasem, což je vynikající vizitka našeho týmu. Výkony samozřejmě stojí na trojici Michal, Kuba a Peca, ale ostatní hráči je dobře doplňují. Což ostatně přiznal i trenér hostů pan Hamrus v gratulačním dopise po zápasech. A toho si samozřejmě ceníme. V součtu jsme prostě byli lepší. Nyní jsme tedy postoupili do další fáze nástavbové soutěže. Utkáme se s prvním týmem skupiny "A" BK Rokycany, takže nás čeká dlouhá a úmorná cesta. Nejlepším střelcem Rokycan je bývalý extraligový hráč a televizní expert ČT Jakub Velenský. Domácí zápas budeme hrát opět v neděli v odpoledních hodinách. Přený čas bude určen později.