Junioři U19 - NRL

2018-12-08 17:23:06
08.12.2018 TJ Sokol Karviná - BK Krnov U19 54:83 (16:19, 23:38, 45:58)
Sestava:Santarius Ivo 28bodů (trojky: 2, TH: 2/5, fauly: 4), Suchánek Michal 20bodů (trojky: 0, TH: 2/2, fauly: 4), Čepek Richard 14bodů (trojky: 0, TH: 0/0, fauly: 1), Choma Jakub 13bodů (trojky: 1, TH: 0/0, fauly: 2), Sukup Petr 5bodů (trojky: 1, TH: 0/0, fauly: 4), Kopecký Jan 2bodů (trojky: 0, TH: 0/0, fauly: 1), Šlosárek Filip 1bodů (trojky: 0, TH: 1/2, fauly: 1), Jelínek Patrik 0bodů (trojky: 0, TH: 0/0, fauly: 1)
Karviná1.jpgDo Karviné jsme odjeli s pouze osmi hráči, ale ještě hůře na tom byli domácí, kteří nastoupili pouze v šesti. Takže jsme měli teoretickou výhodu v lepší možnosti střídání. A taky se to v průběhu zápasu potvrdilo. Domácí tým s námi držel krok po celou první čtvrtinu, kdy jsme dostali jednoduché koše bez obrany včetně dvou trojek. Do druhé desetiminutovky jsme nastoupili s naší osvědčenou obranou 1/4, kdy hlídáme osobně rozehrávače soupeře. Tato taktika se nám opět vyplatila. Ivo ubránil dobře nebezpečného střelce domácích a tak jsme vyhráli druhou čtvrtinu 19:7 a vytvořili jsme si náskok 15 bodů. Ale poločasová přestávka nám vůbec neprospěla. Nechávali jsme příliš prostoru pro průniky pod náš koš, tedy nechválím vůbec za obranu. A strašně dlouho nám trvalo, než jsme byli schopni dát koš. Do šancí jsme se sice dostávali, ale proměňování bylo strašidelné. Přesto jsme nakonec udrželi psychologický dvojciferný náskok. A definitivní ránu jsme dali soupeři ve čtvrté čtvrtině, kdy se nám výbornou obranou dařilo vypichovat míče a jít do rychlého protiútoku. Šňůrou 15:0 jsme domácí zlomili a pak jsme zápas jen v klidu dohrávali, abychom se šetřili na druhý zápas s BBK Brno.