Starší žáci U15 - NRL

2018-12-11 09:56:35
08.12.2018 TJ Sokol Karviná - Žáci U15 65:72 (17:20, 40:32, 50:44)
Sestava:Pater Lukáš 22bodů (trojky: 2, TH: 0/2, fauly: 3), Štěpán Ondřej 22bodů (trojky: 1, TH: 1/1, fauly: 2), Vacula Tadeáš 13bodů (trojky: 0, TH: 1/2, fauly: 0), Bogáč Petr 5bodů (trojky: 0, TH: 3/3, fauly: 1), Grigor Jan 4bodů (trojky: 0, TH: 0/0, fauly: 0), Vondrák Ondřej 2bodů (trojky: 0, TH: 0/0, fauly: 4), Bajtek Václav 2bodů (trojky: 0, TH: 2/4, fauly: 1), Grček Tomáš 2bodů (trojky: 0, TH: 0/0, fauly: 0), Bednárek Adam 0bodů (trojky: 0, TH: 0/0, fauly: 1), Novák Vilém 0bodů (trojky: 0, TH: 0/0, fauly: 1), Petr Michal 0bodů (trojky: 0, TH: 0/0, fauly: 0)
Karviná V.jpgPrvní vzájemný zápas jsme doma prohráli naprosto zbytečně po hrubých chybách v prodloužení a tak jsme nastoupili s odhodláním vše napravit. Ovšem nedařilo se nám podle našich představ. Úvodní minuty jsme prohráli 17:8, ale pak jsme se vzchopili a šňůrou 12:0 otočili na 17:20 v náš prospěch. Ještě dalších pět minut bylo v naší režii, ale pak jsme se zasekli v útoku a nebyli jsme schopni dát koš. Skórovali jsme jen občas ze šestek a tak to s námi nevypadalo vůbec dobře. Nejhůře nám bylo v 28. minutě zápasu, kdy jsme prohrávali dokonce o 16 bodů (50:34) a v těchto fázích zápasu jsme hráli strašně. Ale stal se malý zázrak. Najednou jsme začali bojovat, ubránili jsme a 10 body snížili do konce třetí desetiminutovky na přijatelný rozdíl šesti bodů. Pak nám sice domácí zase utekli, ale další 12 bodová šňůra nás dostala do vedení 58:57. To byly dvě minuty do konce. Koncovka byla hodně nervózní. Nejprve Vašek dal dvě šestky a tím pádem jsme vedli o bod, ale domácí srovnali šestkou na 60:60. Koncovku mohl rozhodnout opět Vašek, ale bohužel sám pod košem přestřelil. Takže se prodlužovalo. A v nastavených minutách jsme byli jasně lepší, kdy nás bodově táhla dvojice Lukáš a Ondra. Výhra určitě potěšila, protože v průběhu zápasu jsme byli prakticky na dně. Takže chválíme kluky za psychickou odolnost a chuť s "prohraným" zápasem něco udělat.