Junioři U19 - NRL

2019-01-20 11:17:10
19.01.2019 SAM Brno C - BK Krnov U19 69:84 (14:23, 33:38, 51:64)
Sestava:Santarius Ivo 31bodů (trojky: 0, TH: 7/9, fauly: 2), Čepek Richard 15bodů (trojky: 1, TH: 0/1, fauly: 0), Suchánek Michal 14bodů (trojky: 0, TH: 4/7, fauly: 4), Štěpán Jan 9bodů (trojky: 1, TH: 0/2, fauly: 3), Kopecký Jan 8bodů (trojky: 0, TH: 0/0, fauly: 5), Sukup Petr 3bodů (trojky: 1, TH: 0/0, fauly: 5), Zifčák Filip 2bodů (trojky: 0, TH: 0/0, fauly: 2), Jelínek Patrik 1bodů (trojky: 0, TH: 1/2, fauly: 0), Šlosárek Filip 1bodů (trojky: 0, TH: 1/2, fauly: 1)
SAM Br.jpgNež jsme do Brna jeli, měli jsme již tradičně potíže se sestavením týmu. Někteří hráči byli marod, někteří nechtěli jet. Ale nakonec jsme přece jen dali dohromady devět kluků, což bylo pro dva zápasy po sobě dostatečné. Ovšem i cesta neprobíhala přesně podle plánu, protože nám bylo sděleno hned v Bruntále, že jeden z nejmenovaných hráčů zapomněl doma tenisky. Tento problém jsme operativně vyřešili zapůjčením tenisek od bývalého hráče, který bydlí v Brně. Naštěstí se vše stihlo do začátku prvního zápasu, ve kterém jsme nastoupili proti domácímu SAM Brno. A začátek nám tedy vůbec nevyšel. Naše hra byla značně statická, v útoku jsme nic pořádného nevytvořili a v obraně jsme neustále faulovali. Během prvních pěti minut jsme měli tři hráče po třech faulech a celkem jsme vyprodukovali 12 faulů za první čtvrtinu. Tím jsme dávali domácím možnost dát snadné body z trestných hodů, které naštěstí pro nás nevyužili (6/17). Ve druhé čtvrtině jsme raději přešli na zónu, abychom se vyhnuli faulům. Přesto se Petr vyfauloval hned v 17. minutě a tedy si moc v zápase nezahrál. Zóna však zafungovala a postupně jsme si dokázali vystřílet vyšší vedení. V polovině třetí čtvrtiny už jsme vedli 58:39 a pak už jsme jen udržovali náš náskok do konce zápasu. Hlavní bylo, že jsme mohli vystřídat všechny hráče celkem rovnoměrně a ušetřili tak síly do dalšího utkání s Břeclaví.