Muži - 2. liga

2019-02-09 21:04:12
09.02.2019 BK Krnov Muži - TJ Slavia Kroměříž 76:77 (13:13, 25:41, 51:64)
Sestava:Strnisko Petr 30bodů (trojky: 4, TH: 8/12, fauly: 4), Čarnecký Michal 14bodů (trojky: 1, TH: 7/9, fauly: 1), Kopf Daniel 12bodů (trojky: 0, TH: 0/1, fauly: 2), Martikán Petr 9bodů (trojky: 0, TH: 1/3, fauly: 5), Hlaváček Jakub 5bodů (trojky: 0, TH: 1/2, fauly: 3), Janovský Václav 2bodů (trojky: 0, TH: 0/0, fauly: 2), Vidlička Adam 2bodů (trojky: 0, TH: 0/0, fauly: 1), Žídek Dalibor 2bodů (trojky: 0, TH: 0/0, fauly: 4), Durišík Jiří 0bodů (trojky: 0, TH: 0/0, fauly: 1)
KM7.jpgProti Kroměříži jsme nastoupili v prakticky nejsilnější sestavě, ale bohužel s marodem Vencou, který má natažené třísla. Zkusil to, moc to však nešlo a musel střídat. A hlavně v obraně pak chyběl. Tento zápas se dal se štěstím i vyhrát, ale museli bychom hrát od začátku naplno, což se nestalo. Příčin naší jednobodové porážky je více, začátek je však hned v první čtvrtině. Tu jsme docela dobře začali, měli jsme několik dobrých momentů v útoku i obraně a rychle jsme vedli 7:2. Pak ale jsme ´doslova zahodili 5 zcela jasných podkošových příležitostí, kdy se po seběhnutí po clonách objevili naši hráči úplně volní pod košem soupeře. A tyto střely z levé strany body neskončily. Mohli jsme vést dvouciferným výsledkem a hrálo by se nám pak možná jinak. Takto jsme dali soupeři možnost být v neustálém kontaktu. A proto výsledek 13:13. A druhá čtvrtina, to byla z naší strany katastrofa. Hráli jsme úplně bez energie, bez nasazení, špatně v útoku a pak se nestačili vracet do obrany. Hosté dali v rozmezí několika minut tři trojky a další body z protiútoků do naší otevřené obrany. Tento úsek hry jsme prohráli o 16 bodů a psychicky jsme na tom nebyli úplně dobře. Po poločasové přestávce jsme zkusili zabrat. A několikrát se nám podařilo upravit stav na rozdíl 7 bodů. Zase jsme některé akce uspěchali, když jsme se snažili dostat míč do koše proti dvěma obráncům. Sice jsme pak dostali zbytečné koše po špatné rotaci v obraně, ale vyzkoušeli jsme si, že když na soupeře přitlačíme, jde ze zápasem ještě něco udělat. A to se nám začalo dařit v poslední čtvrtině. V prvních třech minutách jsme stáhli výsledek opět na rozdíl 7 bodů, ale pak se hosté zase trefili dvě trojky, kterých byla opravdu škoda. Protože závěr patřil zcela nám. Podařilo se nám vyrovnat zhruba 15 vteřin před koncem na 76:76 a měli jsme k dispozici míč. Po tajmu jsme však udělali zcela nepochopitelnou chybu v rozehrávce, kdy jsme zahodili míč do autu. Hosté pak měli 7 vteřin na útok a byli faulováni. Druhý trestný hod proměnili a tak nás definitivně pohřbili. Škoda, mohli jsme mít zase o výhru navíc, která by sice nic neřešila, ale zvedla by určitě náladu týmu.