Muži - 2.liga

2019-02-10 14:59:27
10.02.2019 BK Krnov Muži - KK Valašské Meziříčí 77:89 (13:22, 34:39, 50:63)
Sestava:Martikán Petr 24bodů (trojky: 0, TH: 6/6, fauly: 3), Strnisko Petr 18bodů (trojky: 3, TH: 1/2, fauly: 5), Kopf Daniel 11bodů (trojky: 0, TH: 3/4, fauly: 2), Durišík Jiří 8bodů (trojky: 0, TH: 2/2, fauly: 4), Vidlička Adam 7bodů (trojky: 2, TH: 1/2, fauly: 3), Kortiš Vojtěch 4bodů (trojky: 0, TH: 0/0, fauly: 1), Žídek Dalibor 3bodů (trojky: 1, TH: 0/0, fauly: 5), Hlaváček Jakub 2bodů (trojky: 0, TH: 0/2, fauly: 2), Zápalka Tomáš 0bodů (trojky: 0, TH: 0/0, fauly: 1)
VM1.jpgZápas s Valašským Meziříčím, tedy prvním týmem tabulky, jsme museli odehrát bez dvou opor. Venca už nemohl pro bolesti třísel nastoupit a nepřišel i Michal. Proto jsme museli naši sestavu trochu promíchat. Proti dvěma věžím soupeře nastoupili Vidla a Dan Kopf, zvenku pak Peca, Čoko a Dalibor. Byla to úplně jiná hra než proti Kroměříži. Kluci bojovali proti velké výškové přesile, kdy hra hostů byla zaměřená právě na hře pod naším košem. A většinou to končilo faulem nebo košem. My jsme se nenechali zastrašit a dost jsme přitvrdili naši obranu, kterou jsme vytahovali až po celém hřišti. Rozhodčí tentokrát připustili tvrdší hru, takže přibyly stížnosti trenérů na obou stranách. Nám se dařilo v sudých čtvrtinách, hostům naopak v těch lichých. My jsme se spoléhali na střelecky disponovaného Čoka a Pecu, kteří to pálili z pole. Hosté naopak o Kubu Blažka a Janíka, kteří nám dávali body z pod koše. Roli favorita soupeř sice plnil, ale my jsme se vůbec nevzdávali. Hráči makali a odměnou jim bylo snížení 67:70 a to běžela 35. minuta. Bohužel stalo se to, co jsme pak nechtěli, protože se nám v poledních minutách vyfaulovali Peca a Dalibor, což snížilo naši palebnou sílu. Právě dvě minuty před koncem byl stav 71:75 a ze zápasem se dalo něco udělat. Taktika na fauly se nám následně nevyplatila, protože hosté už pak jen zvyšovali rozdíl skóre na konečný rozdíl.
Tým ale předvedl, že když bojuje, má co nabídnout a favorita trápil až do konce zápasu.