02.10.2010 Přípravka - SBK Valašské Meziříčí 42:63 (9:16, 16:34, 34:44)
Sestava:Hlaváček Jakub 11bodů (trojky: 0, TH: 1/2, fauly: 2), Gazdík Jakub 11bodů (trojky: 0, TH: 1/2, fauly: 1), Opršal Martin 7bodů (trojky: 1, TH: 2/2, fauly: 1), Cikánek Ondřej 6bodů (trojky: 0, TH: 2/4, fauly: 2), Gross Petr 4bodů (trojky: 0, TH: 0/0, fauly: 3), Hradečný Michael 3bodů (trojky: 0, TH: 1/2, fauly: 3), Hubený Dominik 0bodů (trojky: 0, TH: 0/0, fauly: 5), Haščin Jan 0bodů (trojky: 0, TH: 0/0, fauly: 2), Smička Matěj 0bodů (trojky: 0, TH: 0/0, fauly: 3), Šnirch Filip 0bodů (trojky: 0, TH: 0/0, fauly: 1), Urban Jan 0bodů (trojky: 0, TH: 0/0, fauly: 0)
Fauly: Krnov 22, Valašské Meziříčí 12
Trojky: Krnov 1, Valašské Meziříčí 1
TH: Krnov 12/7 58%, Valašské Meziříčí 22/12 55%

První zápas sezóny a jak to tak vypadá, začali jsme stejně jako v loňském roce. V lize jsme tehdy prohráli prvních 5 zápasů o 30 a více bodů, přičemž právě s Valašským Meziříčím jsme projeli skoro o 40. Podle výsledku to tedy vypadá tak, že to nebylo špatné, ale opak je pravdou. Hosté byli rychlejší, pohyblivější, měli přesnější mušku a my jsme se nedokázali vyrovnat s jejich zónovou obranou. Hráli jsme to přesně tak, jak bychom neměli. Staticky, pomalu, žádný pohyb v útoku. Prostě se někdo rozhodl a vystřelil. Většinou, tak jak je vidět z počtu bodů, nepřesně. A navíc se ještě vzájemně naser... Ve druhé půli to už bylo mnohem lepší. Začali jsme hrát presink na rozehrávače soupeře, který najednou nevěděl co hrát a začal i on dělat chyby. Náskok 22 bodů jsme stáhli na 8 (38:45), hrajeme na hraně tvrdosti, kterou rozhodčí povolili, prostě jsme byli v "laufu" jen soupeře dorazit. Měli jsme možnost, když trenér hostů obdržel dvě "Téčka" a musel opustit lavičku. Měli jsme střílet 4 šestky a mít z boku. Bohužel pouze "měli". Pupajs si dovolil poznámku směrem k trenérovi hostů, kterého právě vykazoval rozhodčí z balkónu a my dostali TCH. Takže dali jsme pouze dva ze čtyř trestných hodů, soupeř sice dal také jeden, ale měl míč z boku a skóroval. Takže místo snížení náskoku najednou prohráváme ještě víc. Pupajs opustil hřiště s tím, že ho to už nebaví, další hráč Beny obdržel další TCH za komentář k rozhodčím, čímž se vyfauloval. Konec jsme prohráli 17:4 a bylo vymalováno. Soupeř byl prostě lepší a výhru si zasloužil, my jsme hráli basket pouze 10 minut a to je samozřejmě málo. Ale snad na těch 10 minut navážeme v dalších zápasech.
Ale pro příště. Nechte si ty "kecy" proti rozhodčím a věnujte se hře!!! Většinou to stejně k ničemu nevede, spíše se to obrátí proti nám.