Muži - MS liga 1. třída

2019-09-28 18:32:10
28.09.2019 BK Krnov Muži - BK Opava 2010 B 98:41 (23:4, 46:11, 82:25)
Sestava:Strnisko Petr 29bodů (trojky: 3, TH: 4/5, fauly: 2), Janoš Dominik 26bodů (trojky: 6, TH: 2/4, fauly: 2), Zápalka Tomáš 10bodů (trojky: 2, TH: 0/0, fauly: 4), Choma Daniel 8bodů (trojky: 0, TH: 0/0, fauly: 2), Vidlička Adam 7bodů (trojky: 0, TH: 1/2, fauly: 0), Kortiš Vojtěch 7bodů (trojky: 1, TH: 0/1, fauly: 2), Durišík Jiří 5bodů (trojky: 1, TH: 0/0, fauly: 1), Chudoba Miroslav 5bodů (trojky: 0, TH: 1/2, fauly: 1), Karafiát Aleš 1bodů (trojky: 0, TH: 1/2, fauly: 1), Gross Petr 0bodů (trojky: 0, TH: 0/0, fauly: 2)
Opava 2010 D.jpgPrvní zápas nové mistrovské sezóny vyšel našemu omlazenému týmu nadmíru úspěšně. A to stál proti němu docela silný soupeř, ve kterém se objevovala jména hráčů z A-týmu, které hraje 1.ligu. Ale my jsme jim prakticky nic nedovolili. Vyšel nám totiž vstup do zápasu, kdy jsme výborně bránili a sami úspěšně zakončovali. O dobré obraně svědčí i pouhé 4 body, které nám soupeř dal za prvních 10 minut. Nutno říci, že se hostům nedařilo vůbec nic. Kazili přihrávky, ztráceli míče, ale také špatně stříleli. Zatímco my jsme docela v pohodě skórovali. Velkou zásluhu na tom měl rozehrávač Dominik Janoš, kterého naši příznivci znají z hostování při našem působení ve druhé lize. Ve druhé čtvrtině jsme pokračovali v důrazné hře a nadále nám to padalo ve střelbě. To se rozstřílel především Peca a hlavně jeho zásluhou jsme vedli už v poločase o 35 bodů!!!
Nejlepší útočnou hru jsme předvedli po přestávce, kdy jsme do koše soupeře nandali 36 bodů. Bylo to i přes střídání všech hráčů, což bylo velké pozitivum v naší hře. Až v závěrečné čtvrtině jsme hodně polevili a dovolili jsme hostům skórovat. Poslední desetiminutovka skončila 16:16 přičemž jsme neproměnili několik dobrých šancí na kýženou stovku. Ale i tak jsme předvedli velmi dobrý výkon na to, že jsme neabsolvovali žádný přípravný zápas a chyběl kapitán Venca. Neměli jsme žádného vysokého hráče, ale stejně na tom byl naštěstí i soupeř.