Junioři U19 - NRL

2019-10-14 12:09:41
11.10.2019 BK Krnov U19 - SK Bruntál 68:62 (18:14, 27:30, 45:46)
Sestava:Santarius Ivo 20bodů (trojky: 1, TH: 9/14, fauly: 4), Choma Jakub 13bodů (trojky: 0, TH: 1/4, fauly: 1), Čepek Richard 13bodů (trojky: 0, TH: 1/4, fauly: 1), Štěpán Jan 12bodů (trojky: 0, TH: 0/0, fauly: 1), Smutný Michal 6bodů (trojky: 0, TH: 0/0, fauly: 2), Kopecký Jan 2bodů (trojky: 0, TH: 0/0, fauly: 4), Jelínek Patrik 2bodů (trojky: 0, TH: 0/0, fauly: 1), Tobiášek Josef 2bodů (trojky: 0, TH: 2/4, fauly: 1), Šlosárek Filip 0bodů (trojky: 0, TH: 0/0, fauly: 0)
Bruntál D1.jpgDo prvního mistrovského zápasu jsme nastupovali naprosto nepřipraveni. Chybělo nám soustředění, přátelské zápasy či turnaje. Jediný zápas před zahájením NRL jsme odehráli právě v Bruntále, kde jsme dost vysoko prohráli. Chyběla nám tedy rozehranost. Ale stejné to bylo i v loňské sezóně, kdy nám dost dlouho trvalo, než jsme začali hrát to, co jsme chtěli. A navíc loni hráli kluci dvě soutěže a tak byli více v zápřahu.
Protože soupeř měl v nohou už dva zápasy proti Frýdku a další zápas v kategorii kadetů, byl na tom o poznání lépe. A když už jsme u předzápasových negativ, onemocněl Figo mononukleózou, Kuba byl měsíc na praxi, Ivo byl docela marod a musel často střídat. Přesto všechno jsme začali zápas lépe. Dostávali jsme se do šancí, ale chybělo nám hlavně zakončení. Tato bolest se projevila hlavně ve druhé čtvrtině, kdy jsme nebyli schopni dlouhé minuty úspěšně zakončit a protože byli hosté mnohem agilnější v bodování zaslouženě vedli. Vyrovnaný zápas pokračoval po celou třetí čtvrtinu, kdy jsme stále marně dotahovali náskok bruntálských hráčů. Ti si ho udržovali až do 36 minuty, kdy vedli 56:53, ale závěrečné minuty patřily nám. Kluci zapnuli a rychlejším přechodem do útoku konečně zlomili soupeřův odpor. Pomohlo nám i to, že soupeř nedal 4 šestky po sobě. Výhru jsme si tedy doslova vydřeli. Díky za ni.