Junioři U19 - NRL

2019-10-27 09:52:19
26.10.2019 BC Nový Jičín - BK Krnov U19 54:68 (14:12, 29:29, 48:47)
Sestava:Čepek Richard 22bodů (trojky: 2, TH: 0/2, fauly: 0), Santarius Ivo 22bodů (trojky: 2, TH: 4/8, fauly: 3), Štěpán Jan 14bodů (trojky: 0, TH: 2/2, fauly: 4), Choma Jakub 6bodů (trojky: 1, TH: 1/2, fauly: 1), Smutný Michal 4bodů (trojky: 0, TH: 0/0, fauly: 1), Tobiášek Josef 0bodů (trojky: 0, TH: 0/0, fauly: 1), Jelínek Patrik 0bodů (trojky: 0, TH: 0/0, fauly: 3)
NJ V2.jpgDo odvety jsme nastupovali s tím, že musíme vydržet s fyzickými silami. Přece jen 7 hráčů je na dva zápasy po sobě málo. To soupeř měl k dispozici o 4 hráče více a měl mít proto mnohem více sil. A na začátku to s námi opravdu vypadalo bledě. Neběhali jsme, volili jsme unáhlené střely z dálky a během 5 minut netrefili koš. Výsledek 9:1 byl alarmující vzhledem k tomu, co jsme na hřišti předváděli. Ale pak se konečně trefil Kuba, trojku přidal Ivo a najednou náš výkon šel nahoru. Začali jsme bojovat, lépe jsme si hlídali doskoky a konečně jsme měli i útočný doskok. Takže jsme téměř srovnali skóre. Na začátku druhé čtvrtiny jsme se urvali na 18:14 pro nás, ale bohužel jsme si nepohlídali trojkovou střelbu soupeře. Nestačili jsme rotovat v obraně a díky 9 bodům si soupeř zase vzal vedení zpět. Ale tuto čtvrtinu jsme o koš vyhráli a hlavně jsme si uvědomili, že se dá se soupeřem hrát. Naprosto vyrovnaný průběh měla i třetí desetiminutovka, kdy se oba týmy střídaly ve vedení. Ale nám vyšly úvodní minuty poslední části hry, kdy jsme šňůrou 11:0 ubojovali vedení 58:48 a tento rozdíl jsme díky výborné obraně dotáhli až do konce zápasu. Tuto čtvrtinu jsme vyhráli 21:6, což byl takový malý zázrak na to, že jsme ji odehráli v tak malém počtu hráčů. Ale týmový duch a bojovnost v obraně nám pomohly vydolovat důležitou výhru, která se počítá. Ani jsme s ní po prvním zápase nepočítali...