Junioři U19 - NRL

2020-01-11 19:58:14
11.01.2020 BK Krnov U19 - BC Nový Jičín 75:52 (16:15, 36:24, 55:38)
Sestava:Santarius Ivo 22bodů (trojky: 4, TH: 4/8, fauly: 3), Čepek Richard 22bodů (trojky: 0, TH: 2/5, fauly: 0), Choma Jakub 11bodů (trojky: 1, TH: 2/4, fauly: 4), Kopecký Jan 9bodů (trojky: 1, TH: 0/1, fauly: 4), Smutný Michal 7bodů (trojky: 0, TH: 1/2, fauly: 2), Tobiášek Josef 2bodů (trojky: 0, TH: 0/0, fauly: 3), Palička Albert 2bodů (trojky: 0, TH: 0/0, fauly: 2), Urbánek Teodor 0bodů (trojky: 0, TH: 0/2, fauly: 2)
NJ D2.jpgPo porážkách v Bruntále jsme nastupovali v dalších utkáních NRL proti silnému týmu Nového Jičína. Ze zápasů jsme měli docela obavy, protože nám stejně jako v předchozích zápasech chyběla celá řada hráčů. Tentokrát to byli Paťa, Figo, Filip a Honza. Proto jsme do zbraně povolali nakonec i kadeta Berťu, který zaokrouhlil naši soupisku na číslo osm. Naštěstí i soupeř přijel bez klíčového a tvrdím i rozdílového hráče - rozehrávače Valigury. A právě v organizaci hry měli hráči soupeře dost velké problémy. Nedovedli si vůbec poradit s náší zónovou obranou a ztráceli spoustu míčů aniž by vystřelili. Nás zdobila bojovnost pod soupeřovým košem, kdy jsme silově vyspělejší soupeře přeskákali, ale bohužel bez úspěšného zakončení. Proto do zhruba 15. minuty byl zápas pořád vyrovananý a soupeři se neustále přetahovali o vedení. Posledních pět minut druhé čtvrtiny však patřilo zcela nám. K útoku zavelel trojkou Kope, ke kterému se přidali Ivo a Čepec. Nakonec z toho bylo poločasové vedení o 12 bodů. To bylo pro další průběh zápasu docela důležité, protože jsme soupeře už na dohled nepustili. Krizi po začátku druhé půle (0:8) zažehnal trojkou Ivo a pak už protivník neměl další šanci na zvrat. V 35. minutě jsme už vedli 71:41, ale po vystřídání, kdy jsme šetřili klíčové hráče do druhého zápasu, naše tempo opadlo a soupeř toho využil ke kosmetickému snížení skóre.
Konečně jsme hráli tak, jak jsme si přecevzali. Nenechali jsme vysoké hráče soupeře lehce doskakovat a měli jsme tím k dispozici mnohem více útoků než on. Jen nás trápí zakončení, kdy nedáme 100% šance. Většinu bodů dáme z rychlých brejků či ve hře 1/1. Tentokrát jsme dali i 5 trojek v klíčových chvílích a ty nám hodně pomohly. Na to, že nám chybělo tolik hráčů, byl výsledek nad očekávání.