Muži - oblastní přebor

2010-11-06 23:01:36
06.11.2010 BK SNAKES Ostrava "A" - BK Krnov Muži 78:69 (22:14, 39:37, 52:55)
Sestava:Janovský Václav 15bodů (trojky: 1, TH: 2/4, fauly: 2), Stanovský Marcel 15bodů (trojky: 0, TH: 3/8, fauly: 2), Opršal Martin 10bodů (trojky: 0, TH: 10/12, fauly: 5), Velčovský Jan 10bodů (trojky: 0, TH: 2/2, fauly: 5), Opršal Ondřej 9bodů (trojky: 1, TH: 0/1, fauly: 5), Lukáš Jakub 8bodů (trojky: 0, TH: 0/1, fauly: 5), Svěchota Dominik 2bodů (trojky: 0, TH: 0/0, fauly: 4), Hradečný Michael 0bodů (trojky: 0, TH: 0/0, fauly: 1)
Po suverénní výhře nad mladým celkem Havířova odjížděli naši muži na palubovku dalšího velmi mladého celku, tentokráte Snakesu, jehož hráči většinou startovali v extraligách jednotlivých věkových kategorií. Takže kvalitativně mnohem silnější soupeř, který má ambice postoupit z OP do 2. ligy. Navíc náš tým přijel do Ostravy značně oslaben hlavně o podkošové hráče Křištofa, Cikánka, Mecy či Hlaváčka, v poli navíc chyběl \"rychlík\" Marek Lukáš. Tyto absence se nakonec ukázaly jako klíčové, protože jsme museli konec zápasu odehrát bez vyfaulovaných hráčů Velčovského, Jakuba Lukáše, Martina Opršala i Ondry Opršala. A navíc Svěchota dohrával se čtyřmi fauly. Zápas začal velkým nástupem domácího celku, který se po vyrovnanaých úvodních dvou minutách rychle dostal do 14 bodového vedení (8. minuta 20:6). Teprve poslední dvě minuty přinesly zlepšenou hru Krnova a snížení na přijatelných 22:14. Od druhé desetiminutovky jsme už začali vyrovnávat hru, hráči zodpovědně plnili příkazy trenéra Janovského, mnohem lépe rozehrávali míče proti zóně domácích a podařilo se jim v poslední minutě prvního poločasu vyrovnat. Ale konečné slovo měli přece jen domácí, kteří v samotném závěru dali koš a vedli 39:37. Nejlepší výkon podal tým ve třetí části hry, kdy se mu podařilo otočit výsledek na 55:52, když se prosadili Stanovský, Janovský a Kuba Lukáš. Ovšem v závěrečné čtvrtině se už naši hráči začali dopouštět zbytečných chyb, ztratili několik míčů, nepřesně zakončovali a hlavně se nechali vyprovokovat rozhodčím Dvorským z Kopřivnice, který pískal naprosto jednostranně pro domácí. Zatímco každý dotyk hráče Krnova byl pískán jako faul, domácím prošlo téměř vše. Výkon tohoto rozhodčího komentoval hostující tým jako katastrofální s tím, že by takto nemohl pískat ani žáky, natož kadety. Přesto byl minutu před koncem stav 73:69, když naši hráči bohužel neproměnili trestné hody a navíc v poslední minutě darovali 3x po sobě míč domácím ve snaze co nejrychleji rozehrát míč na střelce. Celkově byl trenér Janovský s výkonem mužstva velmi spokojen, proti soupeři podal solidní výkon zejména od druhé čtvrtiny. Škoda jen, že se nemohl zúčastnit alespoň jeden z chybějích hráčů pod košem, kde museli celý zápas odehrát Stanovský a hrající trenér Janovský. V závěru přece jen chyběly síly proti mladému a běhavému soupeři.