Muži - oblastní přebor

2010-11-28 12:57:05
27.11.2010 TBS Sokol Přerov - BK Krnov Muži 83:89 (35:29, 56:51, 72:74)
Sestava:Lukáš Jakub 22bodů (trojky: 0, TH: 4/5, fauly: 3), Velčovský Jan 18bodů (trojky: 0, TH: 8/10, fauly: 4), Opršal Martin 16bodů (trojky: 0, TH: 2/5, fauly: 4), Cikánek Ondřej 10bodů (trojky: 0, TH: 2/3, fauly: 4), Stanovský Marcel 9bodů (trojky: 0, TH: 1/3, fauly: 1), Janovský Václav 7bodů (trojky: 0, TH: 1/1, fauly: 4), Čožík David 7bodů (trojky: 1, TH: 0/0, fauly: 3), Hradečný Michael 0bodů (trojky: 0, TH: 0/0, fauly: 0)
Špatný začátek - dobrý konec. To by byl velice stručný popis výkonu našeho týmu mužů v Přerově. Na zápas jsme už tradičně nejeli v kompletní sestavě, tentokrát chyběli: Křištof, Ondra Opršal či Svěchota, což jsou hráči základního kádru mužstva. Naopak už druhý svůj zápas absolvoval David Čožík, který se ukazuje v pozici vysokého křídla jako velmi dobře zapadající posila celku. Jak z první věty vyplývá, nevyšel nám začátek zápasu. Základní pětice ve složení Martin Opršal, Velčovský, Kuba Lukáš, Janovský a Cikánek měla značné problémy s obranou domácích hráčů. kteří nastříleli do konce první čtvrtiny 35 bodů! Naštěstí v útoku jsme za domácími nezaostávali a tak náskok soupeře narostl maximálně na 10 bodů. Do 6. minuty jsme dopravili do koše pouhých 5 střel, ale pak střídající Čožík trefil trojku, přidali se Velčovský a Stanovský a tak jsme prohrávali o pouhých 6 bodíků. Také začátek druhé části hry nám v obraně příliš nevyšel. Domácí dali v klidu další koše a opět dosáhli na 10 bodové vedení (41:31). Pak ale začal \\\"úřadovat\\\" Kuba Lukáš, který 8 body po sobě povzbudil tým k obratu, protože v 16. minutě po akcích Opršala, Velčovského a Cikánka to bylo 44:45. Ovšem domácí Sokolové se nepoložili a opět trojkou a dalšími koši otočili vyývoj skóre na svou stranu. Ale výkon ve druhé desetiminutovce byl pro nás příslibem pro druhý poločas. A ten jsme začali opravdu dobře. Stanovský a Velčovský svými koši a proměněnými šestkami srovnali stav v 27. minutě (66:66) a od té doby se oba týmy přetahovaly o vedení. Nervózní hráči na obou stranách se už velmi těžce prosazovali úspěšnými střelami a tak skóre narůstalo pomalu. Naštěstí v náš prospěch. To, když se začaly prosazovat naše mladé naděje - rozehrávač Opršal s pivotem Cikánkem. Čtyři minuty před koncem jsme vedli o 7 bodů a začali hrát na čas. Obrana fungovala skvěle, v útoku jsme proměnili i šestky po faulech domácích a tak se zrodilo překvapivé vítězství na půdě favorizovaného (výše postaveného) soupeře.