Muži - oblastní přebor

2010-12-06 09:30:34
04.12.2010 BK Krnov Muži - BK Frýdek-Místek 89:65 (25:21, 52:38, 76:51)
Sestava:Cikánek Ondřej 29bodů (trojky: 0, TH: 5/13, fauly: 5), Lukáš Jakub 20bodů (trojky: 0, TH: 0/0, fauly: 0), Koudelka Michal 13bodů (trojky: 2, TH: 1/2, fauly: 3), Janovský Václav 9bodů (trojky: 2, TH: 1/2, fauly: 4), Křištof Adam 6bodů (trojky: 0, TH: 0/0, fauly: 5), Svěchota Dominik 6bodů (trojky: 2, TH: 0/0, fauly: 1), Opršal Martin 4bodů (trojky: 0, TH: 0/0, fauly: 2), Lukáš Marek 1bodů (trojky: 0, TH: 1/4, fauly: 1), Hradečný Michael 1bodů (trojky: 0, TH: 1/2, fauly: 1), Čožík David 0bodů (trojky: 0, TH: 0/0, fauly: 1)
Po překvapivé výhře v Přerově nastupoval tentokrát náš tým v pozici favorita zápasu a své ambice na domácí palubovce jasně potvrdil. I když i tentorát nebyl tým kompletní. Na rozehrávce chyběl Ondra Opršal a na křídle jeden z klíčových hráčů celku Honza Velčovský. Naopak diváci mohli zaznamenat další staronovou tvář : Michala Koudelku, po Davidu Čožíkovi další z členů velmi úspěšného týmu dorostu vedeného trenéry Nálepou a Zdenkem Čarneckým.
Ještě před zápasem se hosté snažili do sestavy zařadit jednoho hráče, který nebyl zapsán na soupisce, ale pozorní rozhodčí tento prohřešek objevili a hráče nepřipustili do zápasu. Ten byl vyrovnaný pouze v první čtvrtině, kdy se základní sestava Krnova : Marek Lukáš, Jakub Lukáš, Janovský, Křištof a Cikánek tolik nevěnovala obraně, jak by to bylo nutné. Naopak v útoku se dařilo hrajícímu trenérovi Janovskému, který dvěma trojkami po sobě podpořil skórující podkošové hráče Křištofa a Cikánka. Hosté vzdorovali jen do 13 minuty, kdy trojkou a dalšími koši snížili na 30:28, ale to bylo z jejich strany vše. Právě od 13. do 17. minuty se hosté nedokázali trefit do koše a tak výsledkem našeho snažení byla šňůra 20:0!!!Bylo to po trojkách Svěchoty a Koudelky, následně se přidali Jakub Lukáš, Křištof a Cikánek. Teprve pak hráči polevili v koncentraci a dovolili hostům snížit na přijatelnější rozdíl. Také druhá půle už byla jasně v naší režii, i když se na hřiště dostali všichni hráči. Překvapil ve své premiéře Michal Koudelka, autor dvou trojek a 13 bodů. Pokud tak bude dále pokračovat, bude jistě pro tým přínosem. Ve 34. minutě po samostatných akcích Kuby Lukáše jsme vedli už 85:51, ale pak už hráči zápas pouze dohrávali ve vlažném tempu. Vítězství bylo zcela zasloužené, náš tým byl jasně lepší pod košem, kde dominoval Cikánek (škoda jen jeho špatných šestek 13/5), Křištof a také na doskoku nenahraditelný Janovský. A až se vrátí marod Velčovský, bude tým ještě silnější.