Mladí muži U20 - 2. kolo OP

2010-12-11 15:01:58
10.12.2010 BC Orlová - Přípravka 55:72 (13:18, 27:35, 35:54)
Sestava:Opršal Martin 27bodů (trojky: 2, TH: 5/10, fauly: 1), Cikánek Ondřej 22bodů (trojky: 3, TH: 3/7, fauly: 2), Gazdík Jakub 13bodů (trojky: 0, TH: 1/1, fauly: 1), Biskup David 5bodů (trojky: 1, TH: 0/0, fauly: 1), Meca Jiří 4bodů (trojky: 0, TH: 0/0, fauly: 3), Urban Jan 1bodů (trojky: 0, TH: 1/2, fauly: 0), Haščin Jan 0bodů (trojky: 0, TH: 0/0, fauly: 1), Šnirch Filip 0bodů (trojky: 0, TH: 0/0, fauly: 0)
P1070603.JPGPro odvetu v Orlové jsme opět skládali sestavu velmi těžce. Naštěstí nás podpořil Jirka, který se obětoval a na zápas přijel z Brna vlakem do Ostravy. Tak jsme nakonec dali dohromady osm hráčů. Ale také domácí měli problémy a na zápas se dostavila jen šestice hráčů. Podle postavení v tabulce, kdy Orlová ještě nevyhrála, jsme byli jasným favoritem. Ale tato role nám dlouho nesvědčila. Přes zónovou obranu, postavenou z robustních hráčů, jsme se dlouho nemohli prosadit. Pár zahozených jasných šancí, npřesná střelba z trojek, hlavně špatný obranný doskok a rázem bylo místo jasného zápasu drama. Naštěstí pro nás, když jsme se neprosadili z pod koše, dali jsme poměrně šťastné trojky Cigim v poslední vteřině útoku. To nás dlouho drželo nad vodou, ale soupeře jsme nemohli nějak dorazit. Ten se prosazoval hlavně po nedůrazných doskocích pod naším košem, kdy jsme mu dávali další šance skórovat. Obrat ve skóre konečně nastal po poločasové přestávce. My jsme dali na začátku dvě trojky Biskim a Pupajsem, domácí neproměnili několik velmi dobrých přípaežitostí, my jsme kontrovali střeleckým zápisem Pupajse, Cigiho a Kuby. Taky nám pomohla technická chyba soupeře, kterou potrestal sice jen jednou šestkou Banán, ale i tak jsme získali psychickou a herní převahu. Další koš dali domácí za stavu 29:50 až v 28. minutě! Pak nám jen stačilo udržovat získaný náskok i přes vystřídání všech hráčů, kdy hru týmu ukočíroval Pupajs. Orlová korigovala až v posledních dvou minutách třemi trojkami na přijatelnější rozdíl. Výhra byla sice vydřená, ale zasloužená. Přece jen jsme zúročili sehranost z ligového týmu a osa Opršal, Biskup,Cikánek a Gazdík nás dovedla k vítězství.

Snímky ze zápasu může shlédnout ve fotogalerii.