Mladí muži U20 - 2. kolo OP

2010-12-15 21:43:28
15.12.2010 Přípravka - BC Slavia Havířov 84:70 (15:18, 42:35, 61:52)
Sestava:Cikánek Ondřej 36bodů (trojky: 0, TH: 4/6, fauly: 3), Gazdík Jakub 17bodů (trojky: 0, TH: 5/6, fauly: 1), Opršal Martin 17bodů (trojky: 1, TH: 2/2, fauly: 2), Haščin Jan 4bodů (trojky: 0, TH: 0/0, fauly: 2), Smička Matěj 4bodů (trojky: 0, TH: 0/0, fauly: 5), Hradečný Michael 2bodů (trojky: 0, TH: 0/0, fauly: 1), Biskup David 0bodů (trojky: 0, TH: 0/0, fauly: 1), Urban Jan 0bodů (trojky: 0, TH: 0/0, fauly: 0)
Odložený zápas s Havířovem, který jsme nemohli odehrát v řádném termínu pro nemoci a zranění hráčů, se konal ve středu 15.12. místo tréninku. A jako na tréninku to skoro vypadalo. Žádná obrana, jen útok. Každý se přece chce zapsat do střelecké tabulky. Ale kdo bude bránit? Otázka jen pro trenéra, hráčů se to asi netýká. Hosté opět jen s pěticí hráčů neměli co ztratit. Příkladně bojovali o každý míč, měli v útoku dvě i tři šance, protože si doskočili skoro každý míč. Podle toho taky vypadalo skóre. My jsme sice dali první koš, ale hosté odpověděli šťastnou trojkou a pak vedli až do 14. minuty. My jsme se dokázali prosadit jen díky spolupráci Pupajs - Cigi a Kuba. Nic jiného jsme nepředvedli. Jen Biski dokázal získat svou chytrostí tři míče po sobě, což nám hodně pomohlo. Až ke konci druhé čtvrtiny jsme trochu zrychlili naši hru, hosté přestali stíhat a rázem jsme vedli o 10 \"ubohých\" bodíků. Také začátek druhé půle nám vyšel,první tři minuty jsme vyhráli 10:0 a už se nám dýchalo lépe. Ovšem po vystřídání jsme udělali opět množství chyb v rozehrávání míčů, které jsme přihráli přímo do rukou soupeře. A když jsme přidali další nepřesné přihrávky přes celé hřiště při pokusu o protiútok, soupeř se dostal opět do hry. Až v poslední čtvrtině jsme dokázali, že basket hrát umíme. Opět zásluhou tria Pupajs, Cigi a Kuba, kdy se míč rychle pohyboval a končil většinou v rukou podkošových hráčů. A ti zakončili většinou úspěšně. V závěru hosté bojovali až do konce, my jsme se snažili dostat míč na Banána, který měl zakončit, ale tyto akce neskončily úspěšně.
V posledním zápase tohoto roku jsme nepředvedli nic světoborného, spíše náš podprůměr. Nebýt výše zmíněné trojice, kdo ví, jak by zápas skončil. Ale zahráli si všichni, což je pro nás podstatné.