Mladí muži U20 - 3. kolo OP

2011-03-01 12:44:54
26.02.2011 Přípravka - BC Orlová 70:61 (17:10, 40:25, 58:41)
Sestava:Cikánek Ondřej 16bodů (trojky: 0, TH: 6/10, fauly: 5), Lukáš Marek 14bodů (trojky: 2, TH: 0/0, fauly: 2), Hlaváček Jakub 13bodů (trojky: 0, TH: 3/5, fauly: 5), Gazdík Jakub 7bodů (trojky: 0, TH: 3/6, fauly: 2), Smička Matěj 5bodů (trojky: 0, TH: 1/2, fauly: 2), Opršal Martin 4bodů (trojky: 0, TH: 2/2, fauly: 5), Hradečný Michael 4bodů (trojky: 0, TH: 2/2, fauly: 1), Haščin Jan 3bodů (trojky: 0, TH: 1/2, fauly: 3), Hubený Dominik 2bodů (trojky: 0, TH: 0/0, fauly: 3), Šnirch Filip 2bodů (trojky: 0, TH: 0/0, fauly: 3), Biskup David 0bodů (trojky: 0, TH: 0/0, fauly: 1), Michailidis Lukas 0bodů (trojky: 0, TH: 0/0, fauly: 1)
Domácí tým se poprvé představil v téměř komletní sestavě s 12 hráči, když chyběli jen pivot Meca,Urban a junioři Pavlík s Kostrhounem. kteří byli dopsáni na soupisku. Naopak hosté přijeli s pouhými šesti hráči, což se nakonec ukázalo spíše výhodou. Domácí hráči, kteří byli zvyklí odehrávat mnohem větší porci minut, se díky početnějšímu střídání nemohli dostat do patřičného tempa. Když byla na palubovce "základní sestava" byla převaha jasně znát, ale pokud došlo ke střídání, tempo mohutně opadlo. Přesto si domácí postupně vybojovali 15 bodový náskok, který udrželi až do konce první poloviny zápasu. A navíc nástup po přestávce byl naprosto skvělý. Marek Lukáš, Cikánek a Gazdík navýšili skóre až na 56:28 a o osudu zápasu se zdálo být rozhodnuto. Ale střídající hráči se předháněli v zahazování šancí, špatně bránili a nechali se překvapit celoplošným presinkem hostů. Pracně vybojovaný náskok se tak pomalu, ale jistě ztenčoval. Ještě ve 26. minutě jsme vedli 66:50, ale pak museli odstoupit pro 5 osobních chyb Hlaváček, Opršal a Cikánek, k nimž byli rozhodčí hodně přísní. Hra Krnova se najednou rozpadla jako domeček z karet. Míč vypadával hráčům z rukou, nedokázali zakončit dobré akce a hlavně velmi špatně bránili. Naštěstí pro nás se hostům vyfauloval nejlepší střelec Glac, v poslední minutě i další klíčový hráč Sanak a tak dohrávali o čtyřech. Výhru tak pojistil pivot Gazdík, který byl spolu se Smičkou jedinými střelci domácích v posledních třech minutách zápasu.
Sice jsme zápas dotáhli do vítězného konce, ale byl vidět jasný rozdíl mezi hráči, kteří trénují a kteří nikoliv. Nebýt výkonů Opršala, Cikánka, Hlaváčka a Gazdíka, které doplnil Marek Lukáš (ten trénuje atletiku) neměli bychom šanci proti žádnému soupeři. A to je varováním před dalšími zápasy. Sice jsme se dohodli o tom, že si zahrají všichni, ale ti co jdou na hřiště musí odevzdat maximum!!! Když se mi nedaří v zakončení, musím to odmakat v obraně. A to bohužel nevidím. A pak se mi nedivte, že se prostě na to nemůžu dívat a raději odejdu před koncem. Důvody nebudu rozvádět a dík Kubovi Hlaváčkovi, že to za mě dotáhl do konce.