Muži - oblastní přebor

2011-03-12 11:03:55
11.03.2011 TJ Start Havířov - BK Krnov Muži 51:82 (7:25, 22:42, 34:62)
Sestava:Křištof Adam 15bodů (trojky: 0, TH: 1/2, fauly: 3), Velčovský Jan 14bodů (trojky: 0, TH: 0/0, fauly: 2), Hradečný Michael 10bodů (trojky: 0, TH: 0/0, fauly: 0), Koudelka Michal 10bodů (trojky: 1, TH: 5/10, fauly: 2), Čarnecký Marian 10bodů (trojky: 1, TH: 1/1, fauly: 1), Hlaváček Jakub 8bodů (trojky: 0, TH: 2/2, fauly: 2), Opršal Martin 7bodů (trojky: 1, TH: 0/0, fauly: 1), Janovský Václav 5bodů (trojky: 0, TH: 1/2, fauly: 1), Cikánek Ondřej 5bodů (trojky: 0, TH: 1/1, fauly: 0)
Tento zápas jsme museli odložit pro nemoc našich hráčů a tak se dohrával v náhradní termínu. Na palubovku nové haly v Havířově odjížděl tým složen ze směsice mladých nadějí (Opršal, Cikánek, Hlaváček a Hradečný) a zkušených borců (Janovský, Čarnecký, Velčovský, Křištof a Koudelka). Tato sestava měla být natolik zkušená, aby si s mladým týmem domácího Havířova poradila. A ukázalo se , že to může fungovat. Už základní pětka : Opršal M., Velčovský, Čarnecký, Janovský a Křištof zcela ovládla začátek zápasu. Domácí si nedokázali poradit s naší zónovou obranou a dali v první čtvrtině jen 7 bodů, z toho dvě trojky. Naopak my jsme začali bodově prosazovat všemi hráči, včetně střídačky. Ve druhé desetiminutovce jsme hodně polevili v obraně, povolili jsme soupeři několik volných střel, ale neustále jsme si hlídali náskok 15 bodů. A když nám vyšel i úvod druhého poločasu, nebylo o vítězi pochyb. V 27. minutě prohrával Havířov už 26:55 a o deset minut později 38:78. Teprve v závěru dali domácí tři trojky po sobě a mírně korigovali vysoký náskok hostů. Velkým plusem pro náš tým byl návrat Mariana Čarneckého do sestavy, kde uplatnil svůj přehled a herní zkušenosti. Také se prosadili bodově mladí hráči Hradečný a Hlaváček. Jen zranění kolene Ondry Cikánka bylo jediným záporným bodem tohoto zápasu.