Muži - OP

2011-04-16 20:14:58
16.04.2011 BK Krnov Muži - BC Nový Jičín "B" 78:56 (18:21, 40:28, 68.42)
Sestava:Lukáš Jakub 18bodů (trojky: 0, TH: 0/0, fauly: 3), Koudelka Michal 18bodů (trojky: 1, TH: 3/4, fauly: 2), Křištof Adam 14bodů (trojky: 0, TH: 2/6, fauly: 5), Janovský Václav 10bodů (trojky: 2, TH: 0/0, fauly: 3), Opršal Martin 9bodů (trojky: 0, TH: 3/4, fauly: 2), Hradečný Michael 7bodů (trojky: 1, TH: 4/4, fauly: 3), Mokráš Marek 2bodů (trojky: 0, TH: 0/4, fauly: 1), Velčovský Jan 0bodů (trojky: 0, TH: 0/0, fauly: 2), Kopecký Štěpán 0bodů (trojky: 0, TH: 0/0, fauly: 1)
Vítězná série trvá i nadále. A to i přesto, že nám opět chyběla celá řada hráčů. Jen tak namátkou: Opršal O., Svěchota, Mario Čarnecký, Hlaváček, Marek Lukáš,Stanovský či Cikánek. Navíc svůj debut si odbyli dva junioři (ročník 1994) Kopecký a Mokráš. Týmu také prospěl návrat křídelníka Velčovského po zranění kotníku. Ten se ale raději šetřil, protože jeho kotník není ještě ve 100% stavu.
Hosté přijeli posíleni o dva hráče z 2.ligy a na začátku zápasu převzali iniciativu. Na první dva koše jsme sice dokázali odpovědět Křištofem a Lukášem, ale agilní hosté se pak dokázali prosadit dvěma trojkami a po faulech ze šestek. Vedení 16:9 se nám podařilo otočit až po vystřídání, kdy se čtyřmi šestkami uvedl Hradečný a košem Koudelka. V poslední minutě první čtvrtiny jsme vedli 18:16, ale po chybách v rozehrávce upravil soupeř opět košem a trojkou v samotném závěru na rozdíl tří bodů. Ještě první dvě minuty druhé desetiminutovky měli pod kontrolou hosté. Ale na jejich trojku odpověděl stejnou mincí Janovský, bodově se prosadili Opršal, Koudelka a Lukáš a tak jsme měli v poločase nadějný 12-ti bodový náskok. A druhou půli jsme začali skvěle. Hosté nestačili odvracet smrtící brejky našich hráčů : Křištofa, Lukáše a Opršala.Během tří minut jsme vedli 54:30 a o osudu zápasu tak bylo téměř rozhodnuto. V poslední čtvrtině už dostali příležitost mladší hráči a ti odvedli tentokrát velmi dobrou práci. Výhra byla zasloužená, byli jsme lepší v přechodu do protiútoků a hlavně jsme pak pokryli podkošové hráče hostí.
Po zápase se hráči, kolegové rozhodčí a členové VV BK Krnov rozloučili s aktivní kariérou rozhodčího Mirka Matochy, pro kterého byl tento zápas posledním mistrákem v dlouhé, 40-ti leté činnosti rozhodčího. Mirku dík!!!