Kadeti U17 - OP

2011-11-07 10:00:31
05.11.2011 BK Snakes Ostrava "A" - BK Krnov U19 63:66 (13:12, 34:23, 43:47)
Sestava:Stanovský Pavel 20bodů (trojky: 0, TH: 2/3, fauly: 3), Rumian Adam 14bodů (trojky: 0, TH: 2/3, fauly: 2), Vaščák Marek 10bodů (trojky: 0, TH: 2/2, fauly: 0), Kukla Ondřej 10bodů (trojky: 0, TH: 2/3, fauly: 0), Ticháček Lukáš 9bodů (trojky: 0, TH: 3/6, fauly: 3), Vidlička Adam 3bodů (trojky: 0, TH: 1/8, fauly: 0), Siegfried Jiří 0bodů (trojky: 0, TH: 0/0, fauly: 3), Zápalka Tomáš 0bodů (trojky: 0, TH: 0/0, fauly: 0)
Na tým čekal jeden z nejsilnějších soupeřů, který do těchto duelů nastupoval jako vedoucí tým tabulky OP. A navíc doposud nepoznal hořkost porážky. Naopak my jsme měli na kontě naprosto zbytečnou porážku z Valašského Meziříčí a tak nezbývalo nic jiného, než soupeře 2x porazit, abychom se dostali před něj. Byl to obtížný úkol, takže trenér Opršal vzal na tyto zápasy jen osmičku nejlepších hráčů z těch, které měl k dispozici. Do ideální sestavy chyběl asi jen Durišík, který se rozehrává po zranění, Dan Filip a Paris Kiculis, jenž po rozpadu družstva juniorů přestal hrát.
Do prvního zápasu jsme vstoupili celkem dobře. Hrající opory Stanovský, Rumian a Kukla proměnily některé své střelecké šance, ale srážely nás dolů nedané trestné hody (2/5). Bohužel poslední minuta první čtvrtiny nám vůbec nevyšla. Dostali jsme trojku a vzápětí koš a tak se radovali z vedení domácí. Střelecká nemohoucnost nám trvala dalších 6 minut a vypadalo to s týmem velice špatně. Soupeř vedl 28:17 a toto 11 bodové vedení udržel až do konce poločasu i přes naše koše Rumiana, Kukly a Stanovského. Dobrý charakter týmu se ukázal po poločasové přestávce. Kluci si vzali k srdci rady trenéra, začali mnohem lépe bránit, začali velmi dobře proměňovat šestky a ve 26. minutě vyrovnali na 36:36. Soupeř se sice vzpamatoval a opět strhl vedení na svou stranu, ale závěr čtvrtiny byl opět v naší režii. Vidlička, Stanovský i Rumian svými koši zařídili vedení o 6 bodů. A poslední čtvrtina, to byl boj o každý míč. Až do poslední minuty jsme byli vždy o nějaký ten bodík vpředu, ale soupeř vždy vyrovnal. Ale rozhodující koš zaznamenali Ticháček s Rumianem, kdy jsme vedli v poslední minutě 65:61. Pak sice dali Ostravané dvě šestky,ale pak proměnil šestku i Vidlička a definitivně potvrdil naši výhru.