Žáci U15 - divize C

2011-11-14 20:44:28
14.11.2011 BK Breda Wenstein Opava - BK Krnov U17 47:53 (15:13, 23:25, 32:41)
Sestava:Durišík Jiří 22bodů (trojky: 2, TH: 0/0, fauly: 4), Gazdík Adam 8bodů (trojky: 0, TH: 0/1, fauly: 2), Siegfried Jiří 7bodů (trojky: 0, TH: 1/5, fauly: 3), Chudoba Miroslav 5bodů (trojky: 0, TH: 1/2, fauly: 3), Stanovský Jakub 4bodů (trojky: 0, TH: 0/0, fauly: 0), Krupinský Jaroslav 4bodů (trojky: 0, TH: 0/0, fauly: 1), Zápalka Tomáš 3bodů (trojky: 1, TH: 0/0, fauly: 5), Mezírka Mikuláš 0bodů (trojky: 0, TH: 0/0, fauly: 0), Klíma Richard 0bodů (trojky: 0, TH: 0/0, fauly: 0), Jouza Matyáš 0bodů (trojky: 0, TH: 0/0, fauly: 0), Kortiš Vojtěch 0bodů (trojky: 0, TH: 0/0, fauly: 0)
Velmi rychlým tempem hrají své zápasy naši žáci. Je to způsobeno předehráváním utkání vzhledem k naší účasti na mezinárodním turnaji v Zyrardowe. Tentokrát odjížděli kluci na palubovku vedoucího týmu tabulky BK Opava, který dosud nepoznal hořkost porážky. Ovšem trenér Opršal měl k dispozici konečně všechny hráče včetně dlouhodobých marodů Durišíka a Krupinského, takže tým byl snad poprvé kompletní.
Týmu pozvedla sebevědomí vysoká výhra ve čtvrtek v Mohelnici a tak vstoupil do zápasu naprosto bez zábran. Na první koš domácích odpověděl ihned Siegfried,následoval koš Durišíka a trojka Zápalky. Po dalším koši kapitána týmu Durišíka jsme vedli už 9:4, pak 13:9, ale závěr čtvrtiny nám nevyšel a v posledních dvou minutách jsme odbrželi po chybách v obraně 3 rychlé koše. Také druhá část hry byla naprosto vyrovnaná.Po rychlém nástupu domácích, kteří vedli 21:15, jsme opět dokázali bodovat Chudobou a Durišíkem, přičemž jeho trojka znamenala vedení v poločase o pouhý koš. Nejlepší obranu jsme předvedli ve třetí desetiminutovce, kdy jsme po úspěšných doskocích rychle přecházeli do protiútoku a dávali snadné koše. Ve 29.minutě jsme už vedli 41:31. Opava sice mohla snížit trestnými hody,ale její hráči dokázali dát pouhý jeden ze šesti hodů. Ideální nástup měltým do poslední fáze hry, kdy po koších Gazdíka, Stanovského a trojce Durišíka se ujal vedení 48:34,což se ukázalo být rozhodující. Závěr zápasu domácí sice dokázali zdramatizovat, ale na víc než 8 bodů se nedokázali dostat. Náš náskok mohl být mnohem vyšší, kdyby proměnil Jirka Siegfried alespoň nějakou ze svých čtyřech šestek a kdyby neztratil Durišík v posledních vteřinách míč, ze kterého dali domácí koš, který však už nic neřešil. Získali jsme tak zcela nečekaně, ale to víc zaslouženě skalp vedoucího týmu tabulky divize "C". Z výkonu družstva byl trenér Opršal hodně potěšen a je opravdu škoda, že první zápasy nemohl tým absolvovat kompletní. Možná na tom mohl být v tabulce mnohem lépe.