Kadeti U17 - OP

2011-12-03 13:56:48
03.12.2011 BK Krnov U19 - TJ Gymnázium Hladnov 60:63 (13:17, 33:30, 53:44)
Sestava:Rumian Adam 16bodů (trojky: 0, TH: 0/2, fauly: 2), Stanovský Pavel 15bodů (trojky: 2, TH: 1/1, fauly: 4), Ticháček Lukáš 11bodů (trojky: 0, TH: 1/1, fauly: 4), Vidlička Adam 8bodů (trojky: 0, TH: 2/2, fauly: 3), Siegfried Jiří 4bodů (trojky: 1, TH: 1/2, fauly: 2), Kukla Ondřej 4bodů (trojky: 0, TH: 2/4, fauly: 3), Filip Daniel 2bodů (trojky: 0, TH: 0/0, fauly: 3), Chudoba Miroslav 0bodů (trojky: 0, TH: 0/0, fauly: 1), Zápalka Tomáš 0bodů (trojky: 0, TH: 0/0, fauly: 1)
Utkání dvou předních týmů tabulky OP, kteří se utkali prakticky o prozatímní první místo, přineslo basketbal velmi dobré úrovně. Skoro by se dalo říci, ligové úrovně s kvalitní obranou, dobrými individuálními výkony jednotlivců i dramatickým nábojem od začátku do konce.
Trenér našich chlapců měl dilema, koho do zápasu nasadit. protože tým žáků cestoval na odpolední divizní zápas do Karviné. Navíc opět chyběl pivot Vaščák s naraženými prsty. Nakonec to vyřešil třemi hráči žáků v prvním zápase a dalšími třemi ve druhém. Podle papírových předpokladů měla být sestava v prvním zápase kvalitnější,ale nakonec byla úspěšnější ta druhá...
Ale od začátku. Hosté byli v první čtvrtině úspěšnější ve střelbě. Sice vedli ve 2. minutě 0:3, ale pak drzé nájezdy do koše Rumiana, koš Stanovského převážily misku vah na naši stranu. Ale stav 8:3 netrval dlouho. Série chyb v rozehrávce či špatné zakončení umožnily soupeři šňůru 10:0 a rázem jsme prohrávali 10:15. Tento náskok si hosté udrželi až dokonce první desetiminutovky. Tu druhou jsme začali lépe my. Další bodovou smršť jsme připravili od 13. do 17. minuty a rázem z toho bylo vedení 24:20. Několikrát jsme měli i dost velkou porci štěstí, když padaly koše v posledních vteřinách našeho útoku. Opravdu velmi dobrý výkon jsme předvedli ve třetí části hry. Soupeře jsme k ničemu nepustili, lépe jsme kombinovali a zakončovali košem s faulem. Vedení 53:44 bylo nadějné, ale do konce zápasu ještě chyběla poslední čtvrtina. A v té jsme naopak předvedli hodně špatný výkon. Hráči se najednou zalekli vítězství. Nervozita jim svazovala ruce, hráči se zbavovali okamžitě míče místo toho, aby tvořili hru. Je to škoda, protože přece měl být nervóznější soupeř,který prohrával a ne my!!! Hladnov vyrovnal dvě minuty před koncem zápasu na 59:59 a najednou se hrálo jakoby znovu. V posledních minutách se od nás štěstí bohužel odvrátilo, když dobře vypracované pozice nedotáhli hráči do konce. Byl z toho jen faul a bohužel nedané tři šestky ze čtyř pokusů. Toto se ukázalo být klíčové. Naše fauly sice trestali protivníci vždy jen jednou danou šestkou, ale my jsme tříkrát po sobě ztratili v rozehrávce míč. Tak jsme prohráli zápas, který jsme mohli v pohodě dotáhnout do vítězného konce. Snad si to vezmou hráči jako poučení pro další pokračování oblastního přeboru.