Kadeti U17 - OP

2011-12-03 13:57:13
03.12.2011 BK Krnov U19 - TJ Gymnázium Hladnov 46:44 (9:15, 19:26, 35:37)
Sestava:Stanovský Pavel 17bodů (trojky: 0, TH: 1/6, fauly: 4), Rumian Adam 13bodů (trojky: 0, TH: 1/3, fauly: 3), Vidlička Adam 8bodů (trojky: 0, TH: 0/0, fauly: 1), Filip Daniel 6bodů (trojky: 0, TH: 0/0, fauly: 1), Kukla Ondřej 2bodů (trojky: 0, TH: 0/0, fauly: 3), Gazdík Adam 0bodů (trojky: 0, TH: 0/0, fauly: 1), Jouza Matyáš 0bodů (trojky: 0, TH: 0/0, fauly: 0), Krupinský Jaroslav 0bodů (trojky: 0, TH: 0/0, fauly: 1), Ticháček Lukáš 0bodů (trojky: 0, TH: 0/0, fauly: 4)
Do odvetného zápasu nastupovali hráči hodně sklíčení ze zbytečné prohry. Vázla nám kombinace, zakončovali jsme z nesmyslných pozic, přihrávali soupeři míč... Nebylo pak divu, že jsme prohrávali po celý první poločas. Ale i náš soupeř nepředváděl nijak kvalitní hru. Ta tam byla jeho rychlost přechodu do útoku, špatně střílel z pod koše a tak nějak se přizpůsobil naší hře. To bylo pro nás velké štěstí, protože jinak by to bylo s námi hodně špatné. Dát za poločas jen 19 bodů, to se jen tak nevidí. A nebylo jen slušnou obranou hostů, spíše naší špatnou hrou v útoku spojenou s katastrofální střelbou. Ale v poločase nám soupeř utekl jen na 7 bodů, což dávalo jistou naději pro další fáze hry. A ukázalo se, že naděje na výhru žila dále. Zakončení na sebe vzali nejzkušenější hráči Rumian a Stanovský a rázem bylo vyrovnáno. A když další body přidal Vidlička s Filipem, dokázali jsme třetí čtvrtinu vyhrát rozdílem 5 bodů. I nástup do poslední deseminutovky jsme měli famózní. Vidlička, Rumian a Stanovský dvěma koši upravili na 43:37. První body dali hosté až v 36.minutě, kdy košem a trojkou opět snížili na rozdíl bodu. Ale závěr nám oproti prvnímu zápasu tentokrát vyšel. Adam Rumian pronikl pod koš, dal dva body s faulem a šestku proměnil. Hosté sice snížili, ale na více nedosáhli. Poslední dva útoky neproměnili, vzápětí faulovali, ale Stanovský a pak Rumian trestné hody nedali. Podařilo se nám tedy vrátit Hladnovu porážku v zápase, ve kterém jsme to vůbec nepředpokládali. Pochválit lze hráče za to, že se nevzdali a odevzdali na hřišti maximum. Tým se mohl spolehnout na rozehrávače Rumiana a střelce Pavla Stanovského, kteří táhli tým dopředu. Pod košem sice chyběl Vaščák, ale dlouhé ruce Lukáše Ticháčka dělaly soupeřům obrovské problémy. Jen trochu více rozvážnosti po doskoku a odevzdání míče Lukášovi trochu chybí. A neskutečnou černou práci odvedl i Ondra Kukla, který dokáže koncové hráče soupeřů výborně ubránit. A do základní pětice patří kapitán Adam Vidlička,jehož body týmu hodně pomohly. Soupeř odešel trochu fyzicky, což vzhledem k atletičnosti jeho hráčů překvapilo. Ale výhra srovnala stav na čele tabulky OP,kdy oba soupeři mají po dvou porážkách. A tak boj o první místo dále pokračuje.