ŽáciU15 - Divize "C"

2011-12-19 09:29:57
18.12.2011 BK Krnov U17 - TJ MEZ Mohelnice 49:20 (21:5, 28:10, 37:16)
Sestava:Durišík Jiří 14bodů (trojky: 0, TH: 0/2, fauly: 2), Siegfried Jiří 14bodů (trojky: 1, TH: 1/2, fauly: 1), Gazdík Adam 8bodů (trojky: 0, TH: 0/4, fauly: 0), Chudoba Miroslav 4bodů (trojky: 0, TH: 0/0, fauly: 2), Krupinský Jaroslav 4bodů (trojky: 0, TH: 0/2, fauly: 0), Stanovský Jakub 3bodů (trojky: 0, TH: 1/4, fauly: 0), Jouza Matyáš 2bodů (trojky: 0, TH: 0/0, fauly: 4), Mezírka Mikuláš 0bodů (trojky: 0, TH: 0/0, fauly: 0), Kortiš Vojtěch 0bodů (trojky: 0, TH: 0/0, fauly: 0), Klíma Richard 0bodů (trojky: 0, TH: 0/0, fauly: 0), Dratnal Martin 0bodů (trojky: 0, TH: 0/0, fauly: 1), Vidlička Vojtěch 0bodů (trojky: 0, TH: 0/0, fauly: 0)
P1090143 kopie.jpgPoslední zápas základní skupiny Divize C jsme odehráli proti poslednímu týmu tabulky - Mohelnici. Trenér Opršal šetřil některé hráče základní rotace takže se do sestavy nedostal např. pivot Zápalka. V tomto utkání prakticky o nic nešlo, protože jsme se neprobojovali do finálové skupiny a nastoupíme tak v dalších kolech opět proti týmům na 3. až 6. místě skupiny C. Naším cílem tak musí být souboj o první místo ve skupině C2, o které se utkáme s Karvinou a Šumperkem.
Ale k zápasu. Ještě první čtvrtina byla ke koukání, i když jsme se mhohokrát nedokázali prosadit z vyložených střeleckých šancí. Obrana byla tentokrát lepší než útok a tak jsme už na začátku vedli 10:0. Pak se střelecká muška hráčů značně vychýlila a jen zázračná trojka z půlky hřiště, kterou vyslal Jirka Siegfried téměř v poslední vteřině čtvrtiny, vylepšila naše skóre na 21:5. Ale v dalších fázích hry se nemohl trefit do koše skoro nikdo. O tom svědčí i stav jednotlivých čtvrtin : 7:5 či 9:6! To jsou snad výsledky nejmladších minižáků a ne hráčů, kteří mají 15 let!!! Tady máme na čem pracovat. Je sice fakt, že trenér poslal na hřiště hráče, kteří toho mají odehráno méně, ale o to více musí svoji šanci chytit za pačesy a přesvědčit trenéra o tom, že na hřiště patří. Nebýt posledních 5 minut zápasu, které jsme vyhráli opět 10:0, bylo by skóre ještě nižší. Takže můžeme snad pochválit hráče za obranu, kdy obdrželi pouhých 20 bodů, ale naopak pokárat za střeleckou nemohoucnost nejen z pole, ale i v trestných hodech. Ty nakonec byly 14:2 = 14%. To je opravdu hodně, hodně špatné. Alespoň hráči ví, na čem musí pracovat.