Muži - OP

2012-01-22 14:47:55
22.01.2012 BK Krnov Muži - BK Breda - Wenstein Opava C 63:72 (14:17, 32:34, 51:50)
Sestava:Janovský Václav 15bodů (trojky: 1, TH: 0/1, fauly: 4), Cikánek Ondřej 15bodů (trojky: 0, TH: 5/9, fauly: 3), Koudelka Michal 15bodů (trojky: 1, TH: 0/0, fauly: 2), Velčovský Jan 10bodů (trojky: 0, TH: 4/4, fauly: 5), Pavlík Michael 4bodů (trojky: 0, TH: 0/0, fauly: 0), Smička Matěj 2bodů (trojky: 0, TH: 0/0, fauly: 4), Kopecký Štěpán 2bodů (trojky: 0, TH: 0/0, fauly: 1), Hrabovský Martin 0bodů (trojky: 0, TH: 0/0, fauly: 0), Hradečný Michael 0bodů (trojky: 0, TH: 0/0, fauly: 1)
P1090453 kopie.jpgDo zápasu s Opavou jsme nastoupili úplně jinak koncentrovaní. Derby mezi tradičními soupeři mělo naprosto jiný náboj než sobotní zápas s Poski. Hosté měli jasno převahu pod košem, kde vozová hradba těžkotonážníků byla těžko k překonání. Ale mnohem lepší kombinační hrou se nám dařilo rozebírat soupeřovu obranu a dávat poměrně lehké koše. Bodově se prosazovalo více hráčů a tak měli hosté o čem přemýšlet. Sice se jim několikrát podařilo odskočit na 6 bodů, ale vždy jsme vymysleli pohlednou akci, ze kterých snižovali Pavlík či Velčovský. Poločasový rozdíl dvou bodů pro nás nebyl nakonec tak špatný. Ale to nejlepší jsme si schovali do třetí čtvrtiny. Vynikající nástup, kdy se rozehrál Michal Koudelka nám umožnil jít do trháku. Nejprve jsme vedli 38:34, pak hosté trojkou snížili na rozdíl bodu, ale další šňůra 8:0 nám nahrávala do not. Ještě ve 27.minutě vedl náš tým 49:43, pak 51:46, ale v závěru jsme museli střídat některé hráče pro hrozící fauly (rozehrávač Smička, či křídlo Velčovský). To co se podařilo nám ve třetí, zopakovali Opavští ve čtvrté čtvrtině. Mohutným náporem 14:4 otočili opět výsledek ve svůj prospěch. Ale v době, kdy se nám podařilo po akcích Koudelky a Velčovkého snížit na 63:57 udělali rozhodčí obrovskou chybu. Získali jsme míč a poslali do brejku Ondru Cikánka. Ten šel sám na koš, ale soupeřům hráč ho chytl za ruku a znemožnil mu vystřelit. Místo nesportovní chyby pro hráče Opavy a tím pádem dvě šestky a míč pro nás, nechali rozhodčí pokračovat nepochopiteně ve hře. Jeden to neviděl přes hráče, druhý byl prý oslněn slunečním světlem. Ale viděla to celá hala, včetně diváků dole na lavičce na opačné straně hřiště. Hráči začali protestovat, nehráli a soupeř nám dal v pohodě další body. Neskutečné!!!! Jestli to bylo úmyslně nebo ne, to už je na rozhodčích. Ale byl to jeden z klíčových okamžiků konce zápasu. Mohli jsme (ale také nemuseli) snížit ze šestek a dát třeba koš. A pak by byl stav jen o dva body. A mohlo se hrát úplně jinak. Ve skutečnosti se následně vyfauloval kapitán týmu Velčovský a my už jsme se nedokázali zkoncentrovat na koncovku. Hosté vyhráli o 9 bodů, ale za výkon se tentokrát nemuseli naši hráči stydět. Jen škoda, že nemohl nastoupit Marek Lukáš, který po sobotním výborném výkonu mohl našemu týmu hodně pomoci. A chyběla nám síla pod košem, kde bojovali jen osamocení Janovský s Cikánkem. A měli toho plné zuby (neměl kdo střídat).