Starší minižáci U13 - OP

2012-09-24 09:52:36
23.09.2012 TJ Sokol Karviná - BK Krnov U17 36:45 (4:14, 13:16, 26:26)
Sestava:Vidlička Vojtěch 18bodů (trojky: 0, TH: 2/5, fauly: 2), Kortiš Vojtěch 11bodů (trojky: 0, TH: 1/6, fauly: 4), Choma Daniel 7bodů (trojky: 0, TH: 3/10, fauly: 5), Suchánek Michal 6bodů (trojky: 0, TH: 0/2, fauly: 3), Santarius Ivo 2bodů (trojky: 0, TH: 0/0, fauly: 1), Sukup Petr 1bodů (trojky: 0, TH: 1/4, fauly: 1), Zezula David 0bodů (trojky: 0, TH: 0/0, fauly: 0), Sysala Matyáš 0bodů (trojky: 0, TH: 0/0, fauly: 0), Choma Jakub 0bodů (trojky: 0, TH: 0/2, fauly: 0), Čepek Richard 0bodů (trojky: 0, TH: 0/0, fauly: 0), Mareš Lukáš 0bodů (trojky: 0, TH: 0/2, fauly: 1)
DSCN1303 kopie.jpgK prvním zápasům OP jsme odjížděli na palubovku soupeře, kterého jsme v minulé sezóně ani jednou neporazili. Proto jsme k nim přistupovali s pokorou a s možností, že můžeme pouze překvapit. Ale herní přípravu jsme měli velmi dobrou, když čtyři zápasy na turnaji v Krnově nám daly mnohem více než trénink. A také jsme mohli zařadit tři hráče ročníku 1999 (hrajeme mimo soutěž), kteří by měli tento tým táhnout vpřed. A to se také potvrdilo. Nový systém soutěže, kdy se může střídat podle libosti a možností družstva, nám tentokrát více vyhovoval. Sice nám chyběli někteří hráči, ale mohli jsme postavit to nejlepší hned od začátku zápasu. Ten nám celkem vyšel. Sice se obě družstva předháněla v zahazování vyložených střeleckých šancí, ale my jsme byli přece jen úspěšnější díky zkušenostem \"Piškota\" Vidličky a V.Kortiše, kteří loni hráli se staršími kluky. Náskok 10 bodů byl tedy po první čtvrtině nadějný. Hned v první minutě jsme zvýšili na 16:4, ale pak se kluci nepochopitelně střelecky zlomili. Do konce poločasu jsme nedali ani bod, zahodili jsme minimálně 10 naprosto jednoduchých dvojtaktů a naše střelba šestek (12/0) byla úplně katastrofální. Takže místo pohodlného náskoku jsme vedli v půlce jen o pouhé tři body. A bylo ještě hůře. Nedokázali jsme ubránit jediného střelce domácích, kterého nechtěl nikdo bránit. A nebylo se co divit při jeho fyzických parametrech(180/90? odhad).Nakonec jsme to horko těžko dotáhli na remízu 26:26 a prakticky se začínalo znovu. Ale do poslední čtvrtky jsme nasadili opět to nejlepší a začali jsme mít herně navrch. A konečně jsme se prosadili i střelecky. Poslední čtvrtinu jsme vyhráli díky bodům Vidličky, Suchánka a Kortiše, tedy nejzkušenějších hráčů. A to rozhodlo.