Muži - OP

2012-10-21 14:55:10
19.10.2012 BK Frýdek-Místek - BK Krnov Muži 59:84 (17:23, 32:42, 49:61)
Sestava:Velčovský Jan 30bodů (trojky: 0, TH: 8/12, fauly: 4), Janovský Václav 22bodů (trojky: 2, TH: 2/2, fauly: 4), Stanovský Pavel 15bodů (trojky: 0, TH: 3/5, fauly: 4), Čarnecký Marian 14bodů (trojky: 2, TH: 0/0, fauly: 1), Blejchař Jan 2bodů (trojky: 0, TH: 0/0, fauly: 1), Hradečný Michael 1bodů (trojky: 0, TH: 1/2, fauly: 0), Mokráš Marek 0bodů (trojky: 0, TH: 0/0, fauly: 0), Hrabovský Martin 0bodů (trojky: 0, TH: 0/0, fauly: 1), Smička Matěj 0bodů (trojky: 0, TH: 0/0, fauly: 0), Kopecký Štěpán 0bodů (trojky: 0, TH: 0/0, fauly: 0)
DSCN0629 kopie.jpgPo třech porážkách v řadě a odloženém utkání z posledního kola s Frenštátem odjížděli naši muži k dalšímu zápasu OP na horkou půdu Frýdku-Místku ne zrovna v ideálním rozpoložení. Soupeř byl jednak na tom o trochu lépe (má už výhru nad Havířovem) a jednak jsme jeli opět ve značně okleštěné sestavě. Ale zkušenosti mazáků s dravostí mládí se tentokrát podařilo trenéru Janovskému dobře namixovat. A výsledkem byla konečně první výhra v letošním ročníku OP. Vše začala základní sestava, kde trenérské duo Janovský-Hrabovský vsadilo raději na ostřílené borce. A tak jsme nastoupili v tomto složení : Hrabovský na rozehrávce, Velčovský a Marian Čarnecký na křídlech a pod košem Janovský s Blejchařem. A vše se začalo vyvíjet v náš prospěch. Dali jsme první koš Velčovským i první trojku Janovským a na koš domácích odpověděli opět Velčovský, Čarnecký a Blejchař. V 5.minutě jsme vedli 15:5 a domácí museli dohánět. Bohužel jsme se pak nevyvarovali některých chyb jimiž jsme soupeře popohnali vpřed. Najednou to bylo jen o pouhý koš a to probíhala teprve 13. minuta zápasu. Ale naštěstí pro nás se nám podařilo zakončit několik útočných akcí a opět bodově odskočit. Až do konce třetí desetiminutovky se hrál vyrovnaný zápas, kdy jsme udržovali pracně vybojovaný náskok 10 bodů, kdy se střelecky dařilo především Velčovskému s mladíkem Pavlem Stanovským. Zápas se definitvně zlomil v náš prospěch v poslední čtvrtině, kdy jsme konečně využili naši výškovou převahu pod oběma koši. Domácí už nestačili zastavovat naše protiútoky, které zakončoval Velčovský a M.Čarnecký a tak skóre utěšeně narůstalo v náš prospěch. První výhra byla v kapse, ale nerodila se lehce. Asistent trenéra M.Hrabovský chválil především zkušené hráče : konečně se bodově prosadil J.Velčovský (30 bodů) i střelec Marian Čarnecký. Svůj vysoký standart odvedli trenér Janovský. Pod košem řádil Blejchař, jehož výška pomáhala především v obraně. Mladí se tentokrát moc bodově neprosadili s vyjímkou Pavla Stanovského.