Muži - OP

2012-11-26 11:53:00
25.11.2012 BK Krnov Muži - BK Torola SNAKES Ostrava 73:65 (21:23, 42:33, 54:41)
Sestava:Velčovský Jan 22bodů (trojky: 0, TH: 6/8, fauly: 5), Janovský Václav 16bodů (trojky: 2, TH: 4/8, fauly: 3), Rumian Adam 14bodů (trojky: 0, TH: 0/4, fauly: 3), Čarnecký Marian 13bodů (trojky: 3, TH: 0/0, fauly: 2), Ticháček Lukáš 4bodů (trojky: 0, TH: 0/0, fauly: 4), Stanovský Pavel 3bodů (trojky: 0, TH: 1/4, fauly: 2), Hrabovský Martin 2bodů (trojky: 0, TH: 0/0, fauly: 0), Smička Matěj 1bodů (trojky: 0, TH: 1/2, fauly: 2), Blejchař Jan 0bodů (trojky: 0, TH: 0/0, fauly: 2), Zdvyhal Miroslav 0bodů (trojky: 0, TH: 0/0, fauly: 0), Kopecký Štěpán 0bodů (trojky: 0, TH: 0/0, fauly: 2)
DSC_1092 kopie.jpgV nedělním popoledni se na krnovské palubovce utkaly týmy ze spodního patra tabulky OP. Šlo o to, jestli se nám podaří odpoutat ode dna, kde jsme se po několika porážkách ocitli. Hosté na tom byli jen o kapičku lépe, když měli na svém kontě o jednu výhru více.Jako obvykle nám chyběli někteří hráči, ale na to jsme už víceméně zvyklí. A tak trenér Janovský postavil do základní pětky zkušenost v podobě rozehrávače Martina Hrabovského, na křídlech Velčovského s Marianem Čarneckým a pod koš Blejchaře s Janovským. Tato sestava začala aktivně, když se hrající trenér trefil jak z pole, tak i z trojkové vzdálenosti. Ale hosté okamžitě odpověděli stejným metrem a nasázeli nám během tří minut čtyři trojky po sobě. To už hosté vedli 15:11. Nás podržel ve hře křídelník Velčovský, hlavně jeho zásluhou jsme udrželi přijatelný rozdíl jednoho koše na konci první čtvrtiny. Ale začátek druhé desetiminutovky nám vyšel skvěle. Rumian, Čarnecký, Janovský a Velčovský dali po jednom koši, ale hlavně se nám podařilo soupeře ubránit. A tak v 16. minutě dali hosté teprve první body ze šestek. Ještě minutu před koncem poločasu jsme vedli jen 36:33, ale závěr patřil opět nám. Trefili se Janovský a trojkou Čarnecký a rázem z toho byl nadějný náskok 9 bodů. Stejný scénář jako druhá část měla i ta třetí. Dobře jsme bránili a první úspěch zaznamenali hosté až ve 27. minutě, kdy šestkami snižovali 53:36. To už bylo na naší straně veseleji. Ale po vystřídání hráčů se nám nedařilo dostat míč do výhodné pozice na střelu a dlouhých 5 minut jsme nedali ani bod. Nedařilo se ani při střelbě trestných hodů. Střelecké trápení protrhl až Velčovský ve 32. minutě, kdy zvyšoval náš ztenčující se náskok na 56:45. A bylo ještě hůře. Hosté po dobře odstřílených šestkách snížili až na 64:56, ale definitivu nám daly až koš a trojka Čarneckého. Pak sice neproměnil Rumian ani jeden ze 4 TH, hosté dali ještě trojku (71:63). Po koši Ticháčka minutu před koncem jsme vedli opět o deset a bylo rozhoduto.