BK Krnov - TJ Frenštát 65:61 (16:18, 42:33, 59:43)

Sestava: Hlaváček, Opršal O. 8, Opršal M., Velčovský 10, Lukáš M. 8, Cikánek 2, Svěchota 25 (6 tr.), Křištof 12, Martinec

Trojky: Krnov 7 - Frenštát 6
TH: Krnov 20/16 (80%) - Frenštát 23/11 (48%)
Fauly: Krnov 23 - Frenštát 21
Technická chyba: Frenštát 1

Poslední zápas na domácí palubovce v letošním roce zvládli krnovští basketbalisté i ve značně omlazené sestavě. Na soupisce týmu byli zapsáni 4 mladí muži U20 a 2 junioři U18, které doplňovali „mazáci“ Křištof, Velčovský a Ondra Opršal. Také soupeř z Frenštátu sází na mládí a měl dosud podobné výsledky jako domácí. Proto se očekával vyrovnaný zápas, ve kterém měli hosté větší výškovou převahu pod košem. Zápas začal převážně střelbou šestek, kdy na straně Krnova byli úspěšní O.Opršal a Svěchota, ale hosté naopak netrefili ani jeden. Přesto to byli oni, kdo vsítil první koš ze hry až ve 3. minutě zápasu. Malou šňůru hostů 0:6 přerušil svou první trojkou Svěchota a po něm i O.Opršal. Hosté si však přece jen udrželi vedení velmi šťastnou střelou z poloviny hřiště v poslední vteřině čtvrtiny. Ta druhá byla ve znamení střelců z dálky. V krnovském dresu zářil Svěchota, který trefil hned další 4 trojkové střely a hlavně jeho zásluhou Krnované vedli. Hosté se však nenechali zlomit a oplatili stejnou mincí. Jejich tři trojky opět zdramatizovaly druhou část hry. Po poločasové přestávce podali domácí nejlepší výkon. Dobrou obranou a výbornou střelbou hlavně v posledních minutách třetí čtvrtiny urvali nadějné vedení 59:43. I první koš čtvrté desetiminutovky dal krnovský Lukáš, ale pak domácí nepochopitelně polevili. Jejich obrana byla statická a stejně si tak počínali i v útoku. Jen pivot Cikánek „zahodil“ 4 vyložené šance, další přidali Velčovský a Svěchota. Střelecká nemohoucnost vyburcovala soupeře k maximálnímu výkonu. Postupně stahoval na 63:59, ale pak byl faulován Svěchota a ten své dvě šestky proměnil. Vznesl tak trochu více klidu do řad krnovských hráčů, kteří pak udrželi stav až do konce. Jen faul v poslední vteřině dal příležitost hostům ke zkorigování skóre. Krnované podali celkově solidní výkon, ale hlavně v poslední čtvrtině chyběla v jejich hře zkušenost Janovského, Martina Čarneckého či Jakuba Lukáše. Důležité je ale to, že domácí získali přes absenci opor dva důležité body do tabulky OP. Poslední zápas tohoto roku hraje družstvo na palubovce Karviné příští pátek.