Muži - OP

2013-03-04 12:37:02
02.03.2013 BK Krnov Muži - BK Frýdek-Místek 85:68 (20:14, 32:32, 62:48)
Sestava:Velčovský Jan 24bodů (trojky: 0, TH: 10/14, fauly: 3), Lukáš Jakub 18bodů (trojky: 1, TH: 3/11, fauly: 2), Koudelka Michal 16bodů (trojky: 2, TH: 2/5, fauly: 4), Janovský Václav 14bodů (trojky: 0, TH: 2/3, fauly: 4), Rumian Adam 7bodů (trojky: 0, TH: 1/2, fauly: 2), Blejchař Jan 4bodů (trojky: 0, TH: 0/0, fauly: 2), Stanovský Pavel 2bodů (trojky: 0, TH: 0/0, fauly: 2), Hradečný Michael 0bodů (trojky: 0, TH: 0/0, fauly: 0), Hrabovský Martin 0bodů (trojky: 0, TH: 0/0, fauly: 1), Kopecký Štěpán 0bodů (trojky: 0, TH: 0/0, fauly: 1)
DSCN1830 kopie.jpgPoté,co jsme byli nuceni pro nemoc a zaměstnání hráčů odložit zápas ve Frenštátě, jsme přivítali ve velmi důležitém duelu poslední tým tabulky Frýdek-Místek. V prvním vzájemném zápase jsme na hřišti soupeře dokázali zvítězit a tak jsme nastupovali s odhodláním roli favorita potvrdit. I když nám opět chyběla celá řada hráčů, včetně ostrostřelce Mariana Čarneckého. Základní pětka Hrabovský, Velčovský, Koudelka, Janovský a Blejchař začala na jedničku. Hned od prvních minut se nám dařila střelba a tak jsme brzy vedli ve třetí minutě 11:0. Jedinou chybičkou na kráse byly ovšem velmi zbytečné fauly, kvůli nim museli rychle na lavičku Koudelka i Velčovský. A když jsme vystřídali i pivota Blejchaře, najednou byl na hřišti mix mladých a starých borců. Ovšem naše hra tím hodně upadla. Ztratili jsme na důrazu nejen v obraně, ale i v útočné fázi. A když jsme ve druhé čtvrtině začali blázit ve střelbě, najednou byl stav vyrovnaný 32:32. A to z naší strany ještě nebylo to nejhorší, co jsme předváděli na hřišti. Protože úvod třetí čtvrtky, to byla jednoznačně katastrofa. Bez obrany, bez útoku, chaos na hřišti bez spolupráce a nápadu. Hosté vedli už ve 22.minutě 39:34 a vypadalo to s námi zle. Ale odpověď jsme naštěstí našli v podobě bodů Velčovského a Lukáše, kteří během dalších dvou minut opět převýšili misku vah na naši stranu (42:39 ve 24. min.). Pak se více bojovalo než hrálo. My jsme zahodili hodně šestek (Lukáš), soupeř naopak neproměnil pár 100% šancí. Definitivní obrat nastal od 27.minuty. Nejprve dal koš Stanovský a po něm se trefil Velčovský. Ten pak byl faulován při zisku míče a nesportovní zákrok opět potrestal dvěma trestnými hody a košem. To už tekly hostům nervy. Po dalším zákroku dostali po protestech 2 technické chyby (hráč i lavička), které potrestal třemi body opět Velčovský. Takže jsme na konci třetí desetiminutovky vedli 62:48. Tento náskok už jsme jen hlídali a hráli mnohem klidněji. To se projevilo i na střelbě (dvě trojky Koudelky). Výhru jsme tedy získali, ale předvedená hra diváky moc nepotěšila. Ale dva body do tabulky se počítají.