Muži - OP

2013-03-18 13:34:22
15.03.2013 TJ Gymnázium Hladnov - BK Krnov Muži 90:63 (30:20, 38:27, 69:50)
Sestava:Koudelka Michal 18bodů (trojky: 2, TH: 0/1, fauly: 4), Stanovský Pavel 16bodů (trojky: 0, TH: 2/2, fauly: 3), Velčovský Jan 13bodů (trojky: 0, TH: 1/2, fauly: 4), Rumian Adam 6bodů (trojky: 0, TH: 2/4, fauly: 2), Ticháček Lukáš 3bodů (trojky: 0, TH: 1/2, fauly: 3), Čarnecký Marian 3bodů (trojky: 1, TH: 0/0, fauly: 3), Hradečný Michael 2bodů (trojky: 0, TH: 0/0, fauly: 4), Smička Matěj 2bodů (trojky: 0, TH: 0/0, fauly: 4)
Naše výsledky mají v letošní sezóně hodně kolísavou formu. Dokážeme se poprat a zvítězit nad favority a vzápětí prohrát zápasy, které jsme měli či mohli vyhrát. Ale vše je spojeno s vytížeností hráčů, či jejich ochotou na zápasy vůbec přijet. Když hrajeme kompletní je to vidět, v opačném případě bojujeme... A bylo tomu i tentokrát. Na zápas s Hladnovem jsme odjeli bez zkušených hráčů hlavně pod košem. Chyběl pro zranění Janovský či Blejchař a tak je museli nahradit mladíci z juniorky Ticháček se Stanovským. A zejména Pavel Stanovský si odehrál svoje a 16 body přispěl do střelecké tabulky našeho týmu. Další jujior - Adam Rumian - se musel vypořádat s rolí organizace naší hry od samého počátku. A tak svou roli mazáků potvrdili jen Koudelka s Velčovským, protože Marian Čarnecký nastoupil po dlouhé přestávce zaviněné zraněním a nemocí.
Krok s favoritem jsme drželi po celý první poločas, i když první čtvrtina byla hodně střelecky divoká (dostali jsme 30 bodů), což nesvědčí o kvalitě naší obrany. Domácí nás přeskákali pod košem, což se vzhledem k absenci pivotů asi nějak čekalo. Ale druhá čtvrtina byla z hlediska obrany úplně jiná, když jsme dokázali udržet soupeře jen na 8 bodech. Škoda jen nevyužitých šancí, mohli jsme se dostat bodově i blíže. Druhou půli už jsme ale nezvládli tak dobře. Měli jsme příliš mnoho faulů a hned čtveřice hráčů nastupovala s nebezpečím vyfaulování. Vůbec poměr faulů 15:27 byl vzhledem k průběhu hry trochu "zvláštní". Hladnov však zvítězil zaslouženě, my jsme hlavně získávali zkušennosti.