Mladší minižáci U12 - OP

2013-09-23 15:19:58
22.09.2013 TJ Sokol Karviná - Starší minižáci U13 75:68 (18:13, 34:33, 53:54)
Sestava:Čepek Richard 18bodů (trojky: 0, TH: 2/4, fauly: 4), Choma Jakub 18bodů (trojky: 0, TH: 6/8, fauly: 5), Santarius Ivo 14bodů (trojky: 0, TH: 4/11, fauly: 3), Štěpán Jan 8bodů (trojky: 0, TH: 0/0, fauly: 0), Beeldman Tomáš 6bodů (trojky: 0, TH: 0/0, fauly: 2), Sysala Matyáš 2bodů (trojky: 0, TH: 0/1, fauly: 2), Glac Ondřej 2bodů (trojky: 0, TH: 0/0, fauly: 4), Jelínek Patrik 0bodů (trojky: 0, TH: 0/0, fauly: 0)
DSCN3495 kopie.jpgK prvnímu zápasu jsme odjeli do Karviné, tedy k soupeři, kterého jsme vůbec neznali. V loňské sezóně totiž soupeř nastupoval právě v U12, zatímco my jsme bojovali v U11. Poznali jsme jen hráče, kteří nastupovali v celku Snakesu Ostrava. Zkušenost měla být tedy na straně domácích. Ještě větší překvapení nám ale protivník připravil v podobě hostování tří hráčů NH Ostrava, navíc dvou nejlepších a jednoho opravdu vysokého pivota. v tomto případě tady by favorit dopředu znán. Ale my jsme měli za sebou opravdu kvalitní přípravu z domácího turnaje a tak jsme nastoupil s odhodláním nedat kůži lacino. A na začátku se nám opravdu dařilo. Na první koš Karviné jsme rychle odpověděli a pak se nám podařilo i bodově odskočit na 8:2. Ještě v6.minutě jsme vedli 12:10, ale pak jsme po chybách jak v rozehrávce, tak i v obraně nechali domácí snadno zakončit. Druhou čtvrtinu jsme začali špatně a pustili jsme domácí do vedení o 8 bodů. Ale další minuty byla naopak naše. Zabrali jsme v obraně, dali pár košů z rychlých brejků a rázem se začínalo znovu (22:22). Vyrovnaný průběh pak byl až do poloviny poslední čtvrtiny, kdy jsme ze stavu 62:61pro nás najednou prohrávali 62:71. Tady se projevil fakt, že se vyfauloval Kuba Choma a další dva hráči hráli se 4 fauly a měli příkaz zápas dohrát. A nedali jsme několik jasných šancí, které jsme měli z pod koše. Byla to škoda, protože jsme podali velmi dobrý výkon a chtěli vyhrát. Ale soupeř byl v závěru přesnější, což tento zápas rozhodlo.