Starší žáci U15 - OP

2013-10-19 14:07:59
19.10.2013 BK Krnov U17 - BK Příbor 63:64 (18:16, 32:40, 50:56)
Sestava:Vidlička Vojtěch 20bodů (trojky: 0, TH: 8/17, fauly: 5), Kortiš Vojtěch 17bodů (trojky: 0, TH: 1/6, fauly: 4), Suchánek Michal 13bodů (trojky: 0, TH: 1/2, fauly: 1), Choma Daniel 8bodů (trojky: 0, TH: 0/5, fauly: 2), Janalík Jan 2bodů (trojky: 0, TH: 0/0, fauly: 3), Petr Pospíšil 2bodů (trojky: 0, TH: 0/2, fauly: 2), Choma Jakub 1bodů (trojky: 0, TH: 1/4, fauly: 2), Kopecký Jan 0bodů (trojky: 0, TH: 0/0, fauly: 0), Čepek Richard 0bodů (trojky: 0, TH: 0/0, fauly: 0), Martin Křiva 0bodů (trojky: 0, TH: 0/0, fauly: 0)
DSCN3528 kopie.jpgO víkendu nás čekal velmi těžký čtyřboj s Příborem. Tedy s týmem, který jsme doposud nikdy neporazili. Favorit byl tedy předem dán. My jsme měli obrovský hendikep v tom, že jsme poslední mistrovské utkání hráli před měsícem s Ostravou a ani čtvrteční příprava v Opavě nám nemohla nahradit zápasový deficit. Ale byli jsme připraveni odevzdat co nejlepší výkon a svého soupeře co nejvíce potrápit. A to se nám vcelku dařilo. Základní pětka : Kortiš, Dan Choma, Suchánek, Vidlička, Pospíšil udržovala hosty v neustálém napětí a první čtvrtinu vyhrála. Měli jsme výhodu i v tom, že hosté často faulovali a tak trenér hostů musel své opory nechat odpočívat. Bohužel nám utekl začátek druhé čtvrtiny, kdy jsme si nechali dát laciné koše a soupeř nám rázem utekl na osmibodový rozdíl. Ten si dokázal uhlídat prakticky až do konce třetí části hry. Ale poslední čtvrtina byla jasně v naší režii. Dobře jsme bránili, soupeř už neměl koho střídat, protože měl vyfaulované hráče, ale my jsme toho nedokázali dobře využít. Minutu a půl před koncem zápasu jsme vedli 63:60 a měli jsme míč. A místo toho, abychom co nejdéle podrželi míč, hned v prvních vteřinách útoku jsme šli do hry 1/1. A následovala ztráta míče. Hosté zkorigovali 40 vteřin před koncem na 63:62 a my jsme opět okamžitě útočili. Byl z toho faul a my nedali šestky. Ale obranou jsme míč opět získali. Další náš útok skončil nezdarem, ale v obraně jsme zapracovali na výtečnou a získali míč. Bylo 7 vteřin do konce a my jsme vyhazovali z naší koncové čáry. Zdánlivě vyhrané utkání, také i proto, že čtyři protihráči se vrátili na polovinu hřiště a jen jeden zůstal pod naším košem. A my jsme mu hodili míč přímo do rukou tak, že mohl pohodlně skórovat. Ale tento moment nám zápas neprohrál, i když k němu přispěl. Neumíme ještě hrát takticky. Měli jsme držet co nejdéle míč, aby čas ubíhal a ne se hrnout do útoku. A kdybychom dali jen pár šestek navíc (36/11???), nemuseli jsme se v koncovce nervovat. Ale zahráli jsme proti tomuto soupeři asi nejlepší zápas. Když vezmeme v potaz, že ještě loni jsme zápasy s Příborem prohráli o 40-60 bodů, je posun ve hře našeho týmu znát. A to je podstatné.