Starší žáci U15 - OP

2013-11-22 08:28:50
21.11.2013 BK Příbor - BK Krnov U17 53:70 (8:20, 31:38, 41:54)
Sestava:Klíma Richard 31bodů (trojky: 0, TH: 5/6, fauly: 2), Kortiš Vojtěch 14bodů (trojky: 0, TH: 0/4, fauly: 1), Choma Daniel 10bodů (trojky: 0, TH: 0/0, fauly: 2), Petr Pospíšil 7bodů (trojky: 0, TH: 1/2, fauly: 2), Suchánek Michal 6bodů (trojky: 0, TH: 0/2, fauly: 2), Sukup Petr 2bodů (trojky: 0, TH: 0/0, fauly: 0), Čepek Richard 0bodů (trojky: 0, TH: 0/0, fauly: 0), Choma Jakub 0bodů (trojky: 0, TH: 0/0, fauly: 0)
DSCN3585 kopie.jpgKdyž jsme domlouvali spolu s domácím trenérem předehrání zápasů ve čtvrtek, shodli jsme se na tom, že je to pro obě strany ten nepříhodnější termín. Ale to jsme netušili, co náš čeká. My jsme na tréninku před zápasem řešili, zda vůbec odjedeme, protože nám mělo chybět hned sedm hráčů. Ale nakonec jsme se dohodli, že pojedeme a zkusíme dát všechny síly do prvního utkání a pak se uvidí. Ale i domácí trenér musel řešit absenci svých klíčových hráčů, kdy mu chyběl hlavně nemocný rozehrávač. Takže to bylo o tom, kdo se lépe vyrovná s tím, že mu v týmu chybí opory. Tedy rozehrávač versus pivoti. A nakonec se ukázalo, že přece jen jsme se dokázali mnohem lépe vyrovnat s tím, že nemáme pod košem koho střídat než domácí tým, který musel řešit náhradu mozku všech svých akcí.
Zápas jsme začali celkem dobře, kdy jsme si vypracovali 12-ti bodový náskok hlavně díky solidní obraně, která pustila jen 8 bodů. Ale začátek druhé čtvrtiny nám vůbec nevyšel. Nechali jsme soupeři příliš volného prostoru ke střelám a sami jsme nedokázali zakončit celkem dobré šance z pod koše. Takže místo pohodlného vedení jsme nechali domácí přiblížit se na rozdíl šesti bodů. Tento malý náskok jsme si hlídali až do 28. minuty, kdy jsme ze stavu 48:39 zvýšili na 54:41. Tento náskok jsme si pak jen udržovali. Když se Příborští bodově přiblížili, vždy jsme našli bodovou odpověď. A to nás dovedlo k první výhře ve vzájemných zápasech s tímto soupeřem.