Starší žáci U15 - OP

2013-11-25 11:10:39
24.11.2013 TJ Sokol Karviná - BK Krnov U17 56:57 (20:12, 32:18, 50:37)
Sestava:Kortiš Vojtěch 16bodů (trojky: 0, TH: 0/1, fauly: 3), Suchánek Michal 14bodů (trojky: 0, TH: 0/2, fauly: 1), Vidlička Vojtěch 10bodů (trojky: 0, TH: 2/2, fauly: 2), Choma Daniel 9bodů (trojky: 0, TH: 3/8, fauly: 2), Petr Pospíšil 6bodů (trojky: 0, TH: 0/0, fauly: 3), Čepek Richard 2bodů (trojky: 0, TH: 0/0, fauly: 0), Kopecký Jan 0bodů (trojky: 0, TH: 0/0, fauly: 1), Sukup Petr 0bodů (trojky: 0, TH: 0/0, fauly: 1)
Do Karviné jsme odjížděli opravdu v hodně okleštěné sestavě, když do ní velkou ránu zasadil Ríša Klíma, který se omluvil v sobotu večer. Takže jsme jeli opět v osmi hráčích, jen s jedním pivotem a s vědomím, že střídající hráči musí na hřišti nechat duši, abychom mohli myslet na úspěch. To co jsme si řekli před zápasem, ale na hřišti neplatilo. Od začátku jsme byli ospalí, špatně jsme bránili a opět jsme se trápili se zakončením. A tak se nebylo co divit, že jsme touto hrou - nehrou umožnili soupeři bodově odskočit. Ten postupně svůj náskok zvyšoval až na 16 bodů ve 23.minutě. To už to vypadalo pomalu na ručník. Ale pak jsme se konečně začali alespoň trochu trefovat, něco jsme ubránili a snížili na 31:40 (26.minuta). Ovšem zase nám karvinské družstvo bodově uteklo na 50:33 po našich ztrátách, což byl nejvyšší náskok soupeře. V tu dobu by na nás nikdo nevsadil ani korunu. Ale nutno pochválit kluky za to, že to nezabalili. Dali jsme do hry větší nasazení, donutili soupeře k chybám, dali pár košů a najednou jsme měli protivníka na dostřel. A tak rozhodovaly maličkosti. Ještě ve 39.minutě vedla Karviná 56:49, ale závěr jsme měli skvělý. V dramatické koncovce jsme měli pevnější nervy a vítězný koš jsme dali 9 vteřin před závěrečnou sirénou. Byla to cenná výhra především tím, že kluci nevzdali téměř prohraný zápas a bojovali až do konce. A zároveň se přesvědčili, že můžeme vyhrát i bez Ríši Klímy, který je v naší hře prakticky nenahraditelný.