Kadeti U17+Junioři U19 - Moravské koše

2014-02-23 17:09:40
22.02.2014 BK Krnov U19 - BK Snakes Ostrava 71:69 (17:15, 28:40, 47:53)
Sestava:Durišík Jiří 20bodů (trojky: 4, TH: 0/3, fauly: 3), Zápalka Tomáš 16bodů (trojky: 0, TH: 4/6, fauly: 1), Siegfried Jiří 13bodů (trojky: 2, TH: 7/9, fauly: 4), Vidlička Adam 10bodů (trojky: 1, TH: 1/4, fauly: 1), Krupinský Jaroslav 6bodů (trojky: 0, TH: 0/0, fauly: 1), Gazdík Adam 4bodů (trojky: 0, TH: 0/0, fauly: 1), Filip Daniel 2bodů (trojky: 0, TH: 0/0, fauly: 0), Jouza Matyáš 0bodů (trojky: 0, TH: 0/0, fauly: 0), Stanovský Jakub 0bodů (trojky: 0, TH: 0/0, fauly: 2), Dratnal Martin 0bodů (trojky: 0, TH: 0/0, fauly: 0)
DSCN3742 kopie.jpgDruhý finálový turnaj jsme hostili na naší palubovce a hned v prvním zápase nám rozlosování přidělilo hlavního favorita finále - tým Snakesu. V Brně jsme jednoznačně prohráli, když soupeř byl lepší ve všech směrech. Ale připravovali jsme se pečlivě tak, abychom se ho pokusili překonat. A nakonec se to se štěstím podařilo.
Do zápasu jsme nastoupili v ideální sestavě i s Jirkou Siegfriedem na rozehrávce. A úvodní čtvrtina utkání se nám docela povedla. Nenechali jsme si soupeře bodově utéct po pečlivé obraně. Favorit začal plnit svou roli ve druhé desetiminutovce. Byl lepší v zakončení a získal tuto čtvrtinu poměrem 25:11. Ale nevzdali jsme se. Srovnání stavu jsme se dočkali 7 minut před koncem zápasu (53:53). Pak jsme díky trojkám Durišíka získali náskok 6 bodů (63:57), ale ten jsme po zcela zbytečných chybách ztratili. Drama vyvrcholilo v posledních vteřinách zápasu. Nejprve jsme vedli 68:66, ale pak hosté otočili šestkami na 69:68. Konečné skóre nastavil velmi šťastnou trojkou Jirka Siegfried téměř se závěrečným klaksonem. Poprvé v této sezóně se nám tak podařilo tohoto soupeře porazit a že to bylo ve finále, je o to "sladší".