Kadeti U17 + Junioři U19 - Moravské koše

2014-04-07 09:19:59
05.04.2014 TBS Přerov - BK Krnov U19 79:71 (20:25, 37:37, 63:51)
Sestava:Durišík Jiří 18bodů (trojky: 4, TH: 2/2, fauly: 2), Siegfried Jiří 16bodů (trojky: 4, TH: 0/0, fauly: 3), Gazdík Adam 10bodů (trojky: 1, TH: 1/2, fauly: 4), Zápalka Tomáš 8bodů (trojky: 0, TH: 0/0, fauly: 3), Vidlička Adam 7bodů (trojky: 1, TH: 2/9, fauly: 4), Chudoba Miroslav 5bodů (trojky: 0, TH: 1/1, fauly: 1), Filip Daniel 4bodů (trojky: 0, TH: 0/0, fauly: 1), Ticháček Tomáš 2bodů (trojky: 0, TH: 0/0, fauly: 2), Mezírka Mikuláš 1bodů (trojky: 0, TH: 1/2, fauly: 0), Vidlička Vojtěch 0bodů (trojky: 0, TH: 0/0, fauly: 0), Dratnal Martin 0bodů (trojky: 0, TH: 0/0, fauly: 0), Jouza Matyáš 0bodů (trojky: 0, TH: 0/0, fauly: 1)
Pro odvetný zápas s Přerovem nám šlo hlavně o udržení 16-ti bodového náskoku z prvního vzájemného utkání. To by nám stačilo k zisku 3.místa ve společné nástavbové soutěži. A tomu jsme podřídili vše. Zápas jsme začali skvěle, protože se nám dařilo téměř vše, na co jsme sáhli. Výborné procento úspěšnosti střelby nám umožnilo získat malý bodový náskok v první čtvrtině. A hlavně to bylo důležité pro další průběh zápasu. Protože nám pomalu odcházela střelba, bylo nutné zaměřit se spíše na obranu. Ale ta se stávala stále více a více propustnější. V závěru třetí čtvrtiny jsme už prohrávali 63:49 a situace nebyla pro nás vůbec příznivá. Špatně jsme bránili střelce domácích a tak po dalších obdržených trojkách bylo najednou "vyrovnáno". Stav 77:61 byl pro nás už opravdu kritický. Ale naštěstí závěr zápasu už jsme zvládli, když trefili trojku Siegfried a Durišík. Domácím jsme pak už nepovolili skórovat a přes prohru o 8 bodů jsme kýžené 3.místo získali pro nás.
Tímto zápasem letošní mistrovská sezóna pro nás úspěšně skončila. Pro mnohá zranění a nemoc hráčů, kdy jsme nemohli hrát v kompletní sestavě, je bronzová pozice pro tým úspěchem.