Muži - OP

2014-04-28 11:01:44
27.04.2014 BK Krnov Muži - BK Opava "C" 40:68 (6:11, 18:36, 29:49)
Sestava:Velčovský Jan 16bodů (trojky: 0, TH: 0/0, fauly: 3), Sýkora Ondřej 7bodů (trojky: 0, TH: 1/5, fauly: 5), Janovský Václav 6bodů (trojky: 1, TH: 1/2, fauly: 3), Stanovský Pavel 5bodů (trojky: 0, TH: 1/2, fauly: 4), Matiaško Ján 3bodů (trojky: 0, TH: 1/4, fauly: 3), Zápalka Tomáš 2bodů (trojky: 0, TH: 0/0, fauly: 0), Chudoba Miroslav 1bodů (trojky: 0, TH: 1/2, fauly: 2), Vidlička Adam 0bodů (trojky: 0, TH: 0/0, fauly: 1), Durišík Jiří 0bodů (trojky: 0, TH: 0/0, fauly: 1), Koutný Václav 0bodů (trojky: 0, TH: 0/0, fauly: 0), Rumian Adam 0bodů (trojky: 0, TH: 0/0, fauly: 1)
Hosté přijeli se všemi esy včetně prvoligových pendlů, zatímco my jsme doplňovali tým juniory a kadety. Takže o výsledku mělo být rozhodnuto už před zápasem. Ale bojovali jsme. První čtvrtina byla hodně o obraně, kdy se na každý koš musely týmy hodně nadřít. Výsledek 6:11 hovoří za vše. Bohužel naše střelecké trápení pokračovalo i nadále, naopak hosté chytli mnohem lepší bodovou slinu. V té fázi jsme nestačili pokrýt rychlé protiútoky Opavy a tak jsme do poločasu chytli dvojnásobné manko. Ve třetí čtvrtině jsme se vrátili k zesílení obrany a nepovolili jsme hostům žádnou volnou střelu. Ale nebylo nám dáno dát koš ani ze sebelepších pozic. Nutno říci, že obrana Opavy byla pevná a jen těžko jsme ji překonávali. Převaha hostů vyvrcholila v poslední desetiminutovce, kdy se nám vyfauloval jediný "těžký" pivot Sýkora. V útoku jsme se mohli spoléhat jen na výbornou střelbu kapitána Velčovského, ale tentokrát ho nikdo jiný nepodpořil. Proto Opava zaslouženě vyhrála.