2015-01-12 09:12:26
10.01.2015 BK Krnov Muži - BK Frýdek-Místek 72:58 (19:13, 41:27, 59:44)
Sestava:Velčovský Jan 14bodů (trojky: 0, TH: 4/7, fauly: 4), Janovský Václav 10bodů (trojky: 0, TH: 2/5, fauly: 2), Samlis Kostas 10bodů (trojky: 2, TH: 0/0, fauly: 1), Rumian Adam 8bodů (trojky: 0, TH: 4/6, fauly: 5), Sýkora Ondřej 6bodů (trojky: 0, TH: 0/0, fauly: 5), Hradečný Michael 5bodů (trojky: 1, TH: 0/0, fauly: 1), Koudelka Michal 4bodů (trojky: 0, TH: 0/0, fauly: 1), Gazdík Jakub 4bodů (trojky: 0, TH: 0/0, fauly: 2), Vidlička Adam 4bodů (trojky: 0, TH: 0/1, fauly: 2), Hrabovský Martin 3bodů (trojky: 1, TH: 0/0, fauly: 1), Adámek Vojtěch 2bodů (trojky: 0, TH: 0/0, fauly: 0), Matiaško Ján 2bodů (trojky: 0, TH: 0/0, fauly: 2)
DSC_0395 kopie.jpgPrvní výhra v letošní soutěži!!!

Po opravdu dlouhé době jsme se na zápas sešli téměř kompletní. K naprostému současnému ideálu nám chyběl pouze střelec Marian. A také soupeř, který měl pouze jednu výhru, byl ideálním terčem ke změně. A to co jsme si vysnili na začátku, se také podařilo. Vyšel nám totiž vstup do zápasu. Hned o první body se podělili rovným dílem Ondra Sýkora s Koudym, takže vedení 8:0 nám nalilo větší množství sebedůvěry. A to se projevilo i v dalších minutách zápasu. Sice jsme měli krátký výpadek v obraně, kdy mezi 6.-9. minutou snížil soupeř na 17:13, ale poslední slovo měl šestkami Adam Rumian. Po vystřídání naše efektivita poklesla, ale zase jsme ušetřili síly opor do závěru zápasu. Nejblíže se soupeř dostal na dostřel v 18. minutě, kdy byl stav 33:27 pro nás. Pak ale zaúřadoval Kosťa, jehož dvě trojky nám přinesly opět dvojciferné vedení. Definitivně jsme soupeře dorazili po poločasové přestávce, kdy byl naším jednoznačným lídrem Velčák, jehož průniky do koše soupeř nedokázal zastavit. A když už jsme se dostali do potíží s časem, zabil hřebíček do rakve Frýdku-Místku Hradec svou dalekonosnou trojkou. Naše vedení narostlo až na 24 bodů, ale závěr jsme si trochu pokazili zbytečnými chybami. V posledních pěti minutách jsme nedokázali dát koš a tak protivník výsledek korigoval na přijatelný rozdíl. Ale výhra našeho celku byla zasloužená. Byli jsme lepší v efektivitě střelby, více jsme se hýbali, všichni hráči se zapsali do střelecké listiny. Stínem bylo jen opětovné zranění kolene u Koudyho hned na začátku zápasu. Je to škoda, protože po dlouhém výpadku pro zranění nám bude střelec jeho formátu chybět.