Muži - OP

2015-02-02 11:16:52
31.01.2015 BK Krnov Muži - BK Opava C 81:65 (26:14, 43:36, 60:51)
Sestava:Janovský Václav 27bodů (trojky: 6, TH: 1/1, fauly: 4), Čarnecký Marian 13bodů (trojky: 3, TH: 2/2, fauly: 2), Koudelka Michal 11bodů (trojky: 0, TH: 5/10, fauly: 4), Velčovský Jan 10bodů (trojky: 0, TH: 2/2, fauly: 5), Rumian Adam 8bodů (trojky: 0, TH: 2/4, fauly: 1), Siegfried Jiří 3bodů (trojky: 0, TH: 1/2, fauly: 2), Samlis Kostas 3bodů (trojky: 1, TH: 0/0, fauly: 1), Sýkora Ondřej 2bodů (trojky: 0, TH: 2/2, fauly: 2), Vidlička Adam 2bodů (trojky: 0, TH: 0/0, fauly: 1), Adámek Vojtěch 0bodů (trojky: 0, TH: 0/0, fauly: 0), Zápalka Tomáš 0bodů (trojky: 0, TH: 0/0, fauly: 0), Matiaško Ján 0bodů (trojky: 0, TH: 0/0, fauly: 1)
IMG-20150201-WA0002.jpgNa tradiční derby s Opavou C jsme se sešli opět v téměř nejsilnější sestavě, kde se kloubí směs veteránů s nastupujícím dravým mládím. Ale i soupeř přijel se stejným mixem zkušených prvoligových borců s ligovými juniory. Takže jsme na tom byli stejně. Tentokrát se nám podařil vstup do zápasu. Za první tři minuty jsme nepovolili hostům dát koš a tak jsme vedli 8:0. Soupeř reagoval střídáním a podařilo se mu v průběhu dalších minut snížit na přijatelných 17:13. Ale závěr čtvrtiny opět patřil nám, když začal úřadovat Janovský. Ten prakticky co zvedl to dal, včetně trojek. A střeleckou slinu měl i nadále, hlavně v momentech, kdy hosté začali stahovat náš náskok. Oproti zápasu s POSKI jsme měli mnohem úspěšnější procento střelby a hlavně se zapojilo vícero hráčů. Slušně se nám dařilo v obraně, poradili jsme si i se střídáním obran soupeře. A měli jsme i možná trochu štěstí, protože hosté hráli někdy dost dlouho s matadory, kterým se tentokrát vůbec nedařilo. Mnohem lepší byli mladíci z ligového dorostu, kteří se dokázali více prosadit. Kromě druhé čtvrtiny jsme vyhráli všechny další a proto jsme zaslouženě toto derby vyhráli.