Muži - OP

2015-02-16 13:35:40
13.02.2015 BK Krnov Muži - BK Labrador Ostrava 89:83 (19:20, 46:46, 59:61)
Sestava:Janovský Václav 27bodů (trojky: 3, TH: 2/2, fauly: 3), Čarnecký Marian 14bodů (trojky: 4, TH: 0/0, fauly: 2), Velčovský Jan 14bodů (trojky: 0, TH: 6/6, fauly: 1), Koudelka Michal 11bodů (trojky: 0, TH: 1/7, fauly: 1), Gazdík Jakub 10bodů (trojky: 0, TH: 2/2, fauly: 3), Rumian Adam 8bodů (trojky: 0, TH: 2/2, fauly: 1), Siegfried Jiří 2bodů (trojky: 0, TH: 0/0, fauly: 0), Vidlička Adam 1bodů (trojky: 0, TH: 1/2, fauly: 1), Sýkora Ondřej 1bodů (trojky: 0, TH: 1/2, fauly: 3), Zápalka Tomáš 1bodů (trojky: 0, TH: 1/2, fauly: 0), Matiaško Ján 0bodů (trojky: 0, TH: 0/2, fauly: 1), Hrabovský Martin 0bodů (trojky: 0, TH: 0/0, fauly: 0)
DSC_0472 kopie.jpgPo delší době jsme mohli vidět v krnovské hale mužský basketbal výborné úrovně (samozřejmě v kontextu oblastního přeboru). Obě družstva hrála a chtěla hrát basket, byly vidět na obou stranách výborné akce jak individuální, tak i kolektivní. Hosté, což je parta hráčů kolem matadora Ludvy Magnuska, která prošla mnohými ligovými mládežnickými týmy, měli až do konce třetí čtvrtiny většinu zápasu ve vedení a to díky výborné střelbě z dálky (nám dali 14 trojek). Ale my jsme to nahrazovali bojovností a útočným doskokem, který jsme dokázali vždy zúročit. Nevyšel nám úvod druhé čtvrtiny, kdy po nedůsledné obraně nám do té doby nevýrazný hráč dal 11 bodů po sobě včetně tří trojek během dvou minut. Rázem jsme prohrávali o 10 bodů, které se nám podařilo umazat až v posledních minutách poločasu. Ale opět nám soupeř utekl po dvou dalších trojkách. Poté jsme přitvrdili v obraně a nedovolili jsme hostům 7 minut skórovat. Ale nepodařilo se nám navyšovat náskok, protože jsme byli absolutně jaloví v šestkách (2/8). A přišel trest: tři trojky a tak ze stavu 59:52 to bylo rázem 59:61. Poslední čtvrtina - to už byl boj o každý míč. My jsme byli tentokrát hodně důslední pod košem a doskočili jsme některé klíčové míče. Za stavu 85:83 udržel nervy kapitán Velčovský a proměnil dvě šestky, hosté se pokusili o další trojku, ale po doskoku jsme dali poslední koš z protiútoku v poslední vteřině zápasu.
Výborný výkon podal opět Venca Janovský, kterého podpořili Mario Čarnecký 4 trojkami a duo Velčovský s Koudelkou. Ale pochválit musíme i rozehrávače Rumiana s pivotem Gazdíkem, v obraně posíláme na důležité muže soupeře mladíka Vidličku, jenž dokáže protivníkům hodně znepříjemnit hru. V tabulce jsme se trošku posunuli nahoru, škoda jen zbytečné porážky s Poski. Případná výhra by nás posunula blíže ke středu tabulky. (ale to je jen kdyby...)