Muži - OP

2015-04-27 13:13:00
23.04.2015 POSKI Ostrava - BK Krnov Muži 61:64 (15:19, 26:30, 37:43)
Sestava:Čarnecký Marian 18bodů (trojky: 3, TH: 1/1, fauly: 4), Siegfried Jiří 13bodů (trojky: 0, TH: 3/4, fauly: 4), Velčovský Jan 12bodů (trojky: 0, TH: 2/4, fauly: 4), Vidlička Adam 8bodů (trojky: 1, TH: 1/2, fauly: 4), Rumian Adam 4bodů (trojky: 0, TH: 2/4, fauly: 3), Matiaško Ján 4bodů (trojky: 0, TH: 0/0, fauly: 4), Chudoba Miroslav 3bodů (trojky: 0, TH: 1/2, fauly: 1), Hradečný Michael 2bodů (trojky: 0, TH: 0/0, fauly: 0), Filip Daniel 0bodů (trojky: 0, TH: 0/0, fauly: 0), Dratnal Martin 0bodů (trojky: 0, TH: 0/0, fauly: 0)
Domácímu týmu jsme měli co oplácet, protože jsme první vzájemný zápas zcela zbytečně prohráli v posledních vteřinách utkání. Ale naše sestava nebyla zrovna ideální, chyběli nám především podkošoví hráči, kde ze základní rotace zbyl jen Jano. A tak dostal příležitost i junior Martin Dratnal. Pro nás bylo hlavně důležité, že mimo Vency Janovského nám zůstala základní osa týmu : Velča, Marian, Vidla a Adam Rumian. Ta se držela výborně a po celý poločas držela mírné vedení. Naštěstí pro nás i domácí nebyli zrovna v plné sestavě a tak jsme mohli i v průběhu nasadit další hráče lavičky. Ti se drželi statečně a jen malý výkyv po začátku druhé půle, kdy jsme úvodní tři minuty prohráli 11:0 (ze stavu 26:30 to bylo 37:30), umožnil domácím vedení. Ale tuto krizi jsme překonali zlepšeným výkonem v obraně a to nám dovolilo opět změnit skóre na naši stranu. Domácí tým jsme v následovných 7 minutách smetli 13:0 a do poslední desetiminutovky jsme tak mohli jít celkem v klidu. V té poslední úřadovali především naši nejzkušenější hráči Velča s Marianem. Ti vždy našli nějakou odpověď na nápor soupeře a nedovolili mu vyrovnat. Dramatickou koncovku zavinila především špatná obrana trojkové střelby domácích (dostali jsme 4 trojky), ale naštěstí jsme vše zvládli. Výhra v této sestavě se cení, protože jsme už dlouho na palubovce soupeř nevyhráli.